رشت در صدر شهرهای قرمز گیلان

0 596

بعد از اینکه در روزهای گذشته معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از احتمال افزایش شهرهای قرمز و تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان خبر داده بود، امروز اسامی ۷ شهرستان استان که در وضعیت قرمز و بحرانی این بیماری قرار دارند اعلام شد. از این رو با افزایش روزانه‌ی مبتلایان، اکنون گیلان در آستانه‌ی قرمز شدن دوباره در افزایش مبتلایان به کرونا قرار گرفته است.

«آبتین حیدرزاده» معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه هفت شهرستان از ۱۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز بیماری کووید ۱۹ قرار دارند، گفت: رشت، آستارا، انزلی، سیاهکل، لاهیجان، لنگرود و رودسر جزء شهرستان های قرمز استان هستند.

حیدرزاده با ابراز نگرانی از افزایش مبتلایان به کرونا در گیلان افزود: در حال حاضر  ۳۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری هستند. همچنین فقط روز گذشته،  ۶۰ بیمار در بیمارستان های استان بستری شدند که تعداد بستری ها نسبت به  اوایل خرداد که در حدود ۳۰ نفر بود اکنون با افزایش دو برابری مواجه شده است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین از کاهش تعداد ترخیص های روزانه در گیلان خبر داد و افزود: درحال حاضر بطور میانگین روزی ۴۰ بهبود یافته از کرونا از بیمارستان های استان ترخیص می شوند.

حیدرزاده  بر لزوم اهتمام همگانی در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و گفت: اصول بهداشتی نظیر ماسک و دستکش همچون گذشته باید در کنار رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد اهتمام همگان باشد.

گفتنی است پیشتر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان به مرور گفته بود: رشت بیشترین تعداد بستری شدگان کرونا را در بیمارستانها به خود اختصاص داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.