رفع کندی اینترنت گیلان تا دو روز آینده

0 533

شبکه آموزشی شاد در حالی از امروز رسما فعالیت خود را برای آموزش به دانش آموزان گیلانی شروع کرد که درهمین ابتدای راه بسیاری از دانش آموزان گیلانی با مشکل قطعی و کندی اینترنت به دلیل افزایش ظرفیت شبکه مواجه شدند. این درحالیست که تنها ۳۲ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی گیلان موفق شدند به بسترهای اینترنتی و شبکه شاد متصل شوند.

درهمین رابطه « فرزاد توکلی» مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از رفع مشکل سرعت اینترنت ثابت خانگی تا دو روز آینده خبرداد.

توکلی گفت: از چند ساعت آینده با اعمال تغییرات فنی از سوی مخابرات استان به تدریج مشکلات مرتبط با قطعی های مکرر برخی از مشترکین اینترنت ثابت در استان برطرف خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با اشاره به تغییرات شدید در بحث الگوی مصرف و افزایش استفاده مردم از شبکه های مجازی گفت: با حجم زیادی از درخواست ها در این حوزه مواجه شده ایم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در حال حاضر پهنای باند ورودی کشور در سطح بین الملل حدودا ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش داشته، افزود: در سطح استان نیز با همین تناسب بیش از ۶۰ درصد ظرفیت ترافیکی استان از ۱۵ اسفند ماه به بعد افزایش داشته ایم که البته پهنای باند استان ظرفیت بیشتر از این را دارا بوده و در حال حاضر تمام سرویس دهنده های اینترنت مانند شرکت مخابرات، اپراتورهای تلفن همراه و … هنوز به این سقف ترافیکی نرسیده اند.

وی به بروز مشکلاتی به علت افزایش ۶۰ درصدی ترافیک در مدت زمان کوتاه اشاره کرد و گفت: تعداد مشترکان اینترنت ثابت در یک ماه گذشته ۲۰ هزار مشترک افزایش داشته و قاعدتا مشکلات فنی برای ارائه سرویس در مخابرات استان ایجاد شده که پس از پیگیری ها از مخابرات استان، اعلام شد که در مدت زمان چند ساعت آینده تغییراتی اعمال خواهد شد و نهایتا تا روز آینده این مشکل برطرف خواهد شد.

توکلی با اشاره به مشکلات بوجود آمده برای مشترکان اینترنت همراه تصریح کرد: در اینترنت همراه موضوع کمی فرق کرده و بعضا گزارش شده که سرعت اینترنت کندتر شده و این بدین خاطر است که در گذشته محل تجمع افراد در ساعات مختلف روز متفاوت بوده و در حال حاضر و به علت نیاز حضور مردم در منازل این تمرکز در مناطق مسکونی بیشتر بوده و طبیعتا دکل هایی که در این مناطق و در مجاورت منازل وجود دارد دارای ظرفیت محدودی بوده و باید برای رفع این مشکل اقدام به نصب دکل های جدید کرد که در این مدت زمان کوتاه غیرممکن است.

مدیرکل ارتباطات گیلان با اشاره به افزایش هم زمانی استفاده کنندگان از شبکه آموزشی شاد توسط معلمان و دانش آموزان و همچنین شبکه آموزش دانشگاه و دانشجویان به ترافیک کل کشور، افزود:  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به افزایش ظرفیت پهنای باند در کشور کرده که با برطرف شدن اتصال مردم به شبکه های دسترسی شرایط در چند روز آینده تسهیل خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.