مشاغل و صنوف آلاینده رشت به خارج شهرمنتقل می شوند

0 136

مشاغل و صنوف دارای آلایندگی های صوتی و زیست محیطی در داخل شهرها از معضلات زندگی شهرنشینی امروزهستند که شهر رشت نیز از آن بی بهره نیست. فعالیت فنی و کارگاهی برخی صنوف فاقد پروانه کسب و مشاغلی نظیر تعمیرگاه های اتومبیل، صنایع چوب، تعویض روغن ها و آلومیینیوم سازی ها و رشد قارچ گونه و فزاینده آنها در داخل شهر رشت سلامتی روحی و روانی شهروندان را تهدید کرده است.

این درحالیست که بنا به مصوبه ابلاغی هیات دولت به شهرداریها در سال ۱۳۹۵، مقرر شد مشاغل و صنوف آلاینده صوتی و زیست محیطی به خارج از شهر منتقل شوند.

در همین رابطه امروز«سیده زهرا میراعلمی » معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری از انتقال مشاغل صنفی آلاینده به خارج از شهر رشت خبرداد.

میر اعلمی افزود: در راستای اجرای مصوبات هفتاد و یکمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان و نیز اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها در الزام انتقال مشاغل صنفی آلاینده به خارج از شهر، به دستور فرماندار‌، کارگروهی  در اداره برنامه ریزی و امور اقتصادی فرمانداری تشکیل شد. بزودی با بررسی طرح پیشنهادی سرمایه گذار و با جلب نظر ادارات مرتبط زمینه انتقال مشاغل صنفی آلاینده به خارج از شهر رشت اجرایی می شود.

گفتنی است درهمین رابطه سال گذشته «محمد حسن عاقل منش» عضو شورای شهررشت از شناسایی ۱۷ صنوف آلاینده  درشهر رشت خبر داد و گفته بود: مطالعات طرح انتقال و ساماندهی  صنوف آلاینده به منظور کاهش ترافیک و آلاینده های شهررشت توسط مشاور طرح در حال انجام است.

همچنین مرتضی عاطفی رییس وقت سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری رشت از رایزنی ایجاد شهرک صنوف در اراضی ۲۰۰ هکتاری متعلق به شرکت شهرک‌های صنعتی واقع در جنب راه آهن رشت خبر داده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.