هشدار تشدید خاموشی های برق در گیلان

0 518

در حالی که پیش بینی هواشناسی گیلان حاکی از آن است که برای روزهای امروز و فردا گرمای هوای استان به اوج خود می رسد و درمناطق مرکزی و جنوبی استان دما تا ۴۰ درجه بالا می‌رود، با این وجود شرکت توزیع برق گیلان از وخیم ترشدن خاموشی های برق از اواسط تیرماه جاری خبرداده است.

«محمد اسماعیل هنرمند» در جلسه شورای اداری استانداری گیلان در آماری اعلام کرد: کل بار مصرفی برق در ادارات گیلان ۵۰ مگاوات است ازاینرو وضعیت خاموشی‌های برق در گیلان از ۱۵ تیر وخیم‌تر می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با تاکید به صرفه‌جویی در مصرف برق توسط ادارات استان و لزوم مشارکت بخش صنایع و کشاورزی در مصرف بهینه برق  افزود: طبق اعلام کشوری باید حداقل مصرف برق در استان باید به ۵۵۰ مگاوات برسد در غیراینصورت ناچار به تشدید خاموشی های برق هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به تغییرساعت کاری ادارات استان  به دستور استاندار اضافه کرد: کل بار مصرفی ادارات گیلان ۵۰ مگاوات برق است که با تغییر ساعات کاری در مصرف چیزی حدود ۲۰ مگاوات صرفه‌جویی کردیم.

 هنرمند از صدور اخطاریه قطع برق برای ۴۰ اداره استان خبر داد و گفت: در مدت اخیر برخی ادارات گیلان در مصرف برق خود صرفه‌جویی کردند و برق دیگر ادارات با وجود همه اخطاریه‌های شرکت توزیع برق به علت مصرف بالا قطع شد.

گفتنی است با توجه به دستورالعمل‌های ارسالی از سوی شرکت توانیر مبنی بر پایش مصرف برق ادارات و دستگاه ها، مشترکین ملزم به کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری و همچنین کاهش مصرف به میزان ۱۰ درصد در ساعت غیر اداری هستند.

پیش ازاین نیز درهفته‌های گذشته برق برخی ادارات و دستگاه‌ها در گیلان نظیر شعبه سرپرستی بانک رفاه استان، بانک صادرات، بانک ملی، سازمان ثبت اسناد، جهاد کشاورزی و سازمان امور مالیاتی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت شهرک‌های صنعتی رشت، سرپرستی بیمه آسیا، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، موسسه مالی و اعتباری مهر، سرپرستی بانک سپه استان، مدیریت شعب بانک ملت و دیوان محاسبات، برق بندر ماهیگیری در شهرستان بندر آستارا، اداره گمرک در بندرانزلی، اداره کل چای شمال در لاهیجان و اداره دارایی آستانه اشرفیه قطع شده بود.

همچنین علیرغم اعلام شرکت توزیع برق گیلان به افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق و خسارت ۳۵ میلیارد تومانی دستگاه‌های رمز ارز به صنعت برق، امروز فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۴۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در یک کارخانه متروکه در شهرستان بندرانزلی خبر داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.