کاهش ۳۴ درصدی ورود مسافر به گیلان

0 281

موج دوم کرونا ویروس گیلان را تهدید می‌کند و به گفته‌ی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمار مبتلایان به این بیماری در مراکز درمانی استان روند افزایشی به خود گرفته است . در حالیکه نیمی از مناطق استان همچنان در وضعیت زرد شیوع این بیماری قرار دارند، در سه روز گذشته سواحل و مناطق کوهستانی و جنگلی گیلان مملو از خیل عظیم گردشگرانی بود که رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از لوازم حفاظت و پیشگیری از شیوع کرونا در آنها دیده نمی‌شد.

در همین رابطه « فریبرز مرادی» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از ورود ۲۸۳ هزار و ۳۵۳ دستگاه خودرو در تعطیلات اخیر از ۱۳ تا پایان روز ۱۶خردادماه جاری به استان خبر داد.

مرادی افزود: این آمار بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۴۲ دستگاه تردد شمار در محورهای استان کسب شده نسبت به همین زمان در سال گذشته کاهش۳۴  درصدی را نشان می دهد. همچنین در این مدت زمان ۲۶۵ هزار و ۸۲۱ خودرو از استان خارج شده که بیانگر کاهش ۱۹ درصدی آمار خروجی از استان است.

وی بیشترین میزان ورودی استان را مربوط به محور آزادراه قزوین – رشت با تعداد ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ دستگاه خودرو و پس از آن محور رامسر- چابکسر با ۶۰ هزار و ۲۶۱ دستگاه خودرو عنوان کرد و افزود: بیشترین میزان خروجی نیز از طریق محور آزادراه قزوین – رشت با ۱۰۵ هزار و ۵۶۹ دستگاه خودرو بوده است.

گفتنی است گیلان جزو پنج استان پرتردد کشور است. در اولین تعطیلات خرداد در گیلان ( از ۳۱ اردیبهشت ماه لغایت ۴ خردادماه ) ۳۱۰ هزار و ۹۴۷ وسیله نقلیه وارد استان شده بودند همچنین طی مدت مذکور ۲۳۰ هزار و ۱۵ وسیله نقلیه از استان خارج شدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.