25 مصدوم حاصل چهارشنبه آخر سال در گیلان

0 151

کاهش چشمگیر مصدومان چهارشنبه آخر سال در گیلان نسبت به سال گذشته نشان از توجه شهروندان و فرهنگ سازی در خصوص نپیوستن به جشن چهارشنبه سوری در گیلان بوده است .

« پیمان اسدی » رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان  در گفتگو با مرور با اشاره به اینکه مصدومان چهارشنبه آخر سال در گیلان روند کاهشی چشمگیری داشتند گفت: چهارشنبه آخر سال در گیلان با 25 مصدوم به پایان رسید.

پیمان اسدی با اشاره به  آمادگی کامل اورژانس 115 گیلان  و آماده باش 62 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای  در شب گذشته گفت: ازتعداد 25 مصدوم دیشب ،  4 زن و 21 مرد بودند و بیشترین نواحی آسیب دست و سپس پا و گردن بوده است.  ازاین تعداد،  6 نفر در بیمارستان های استان بستری شدند و 19نفر نیزترخیص شدند.

وی بیشترین رده سنی آسیب دیدگان شب چهارشنبه سوری را 10 تا 20 سال اعلام کرد وگفت: تعداد 9 نفر رده سنی 10 تا 20 سال دچار بیشترین آسیب شده اند. و بیشترین وسیله ای که آسیب زا بوده است ترقه عنوان شده است.

رییس فوریتهای پزشکی گیلان با اشاره به آمار حادثه دیدگان سال گذشته افزود: سال گذشته تعداد 136 نفر شامل 105 مرد  و 31 زن در اثر حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال به بیمارستان های استان گیلان مراجعه کرده و مورد مداوا قرار گرفتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.