۳ هزار شغل در انتظار گیلانی ها

0 485

در حالی که در ماههای گذشته اعلام شد نرخ بیکاری در گیلان ۱۰ درصد رشد داشته است و گیلان یکی از استانهای اول کشور در آمار بیکاری نیروی فعال کار است، امروز معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان از ایجاد اشتغال برای ۳ هزار نفر ظرف کمتر از یک سال خبر داد. «آرش فرزام صفت» گفت: ۲۰۰ پروژه اشتغالزایی گیلان که با تکمیل فرآیند ساخت و بهره‌ برداری از آن‌ها برای ۳ هزار و ۲۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود در حال حاضر به مرز پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد رسیده ‌اند.

وی درباره وضعیت پرونده‌های مربوط به تسهیلات اشتغالزایی استان افزود: برای اتمام پروژه ‌های اشتغالزایی گیلان یک هدف گذاری مشخص تعیین کرده ‌ایم و انتظار داریم بانک‌های عامل نیز به ما کمک کرده و در همین راستا گام بردارند.

وی با بیان اینکه عمده پروژه‌ های اشتغالزایی گیلان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شده است از نیاز این طرح‌ ها به تسهیلات بانکی برای ادامه کار اشاره کرد و گفت: طبق ارزیابی‌ های انجام شده این ۲۰۰ پروژه به اعتبار و تسهیلاتی بالغ بر ۸۸۵ میلیارد تومان جهت تکمیل و بهره‌ برداری کامل نیاز دارند.

فرزام صفت گفت: این طرح ‌ها در سه حوزه شامل بخش کشاورزی – صنایع تبدیلی، بخش صنعت و معدن و بخش خدمات طبقه‌بندی شده اند. پروژه های بخش خدمات عمدتاً شامل طرح‌های گردشگری هستند که در حال حاضر شورای هماهنگی بانک‌ها مسئولیت پیگیری و توزیع اعتبارات قابل پرداخت به  این طرح‌ها را بین بانک‌ های عامل برعهده دارد.
تعطیلی پی در پی شرکتها و واحدهای تولیدی در سالهای اخیر به یکی از معضلات اجتماعی و اقتصادی گیلان تبدیل شده است.

گفتنی است ماه گذشته «ارسلان زارع» استاندارگیلان با تاسف بارخواندن نرخ بیکاری گیلان، درماموریتی به فرمانداران استان خواستار شناسایی واحدهای تولیدی فعال درهر شهرستان، احصاء واحدهای تولیدی فعال با تولید کمتر از ظرفیت اسمی، شناسایی واحدهای تولیدی راکد در شهرستان‌ها ، در راستای تلاش برای کاهش نرخ بیکاری و حمایت از اشتغالزایی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.