۳۸۰ کشته در تصادفات جاده ای گیلان

رییس پلیس راه گیلان خبرداد:

0 528

رئیس پلیس راه گیلان از کشته شدن ۳۸۰ نفر از ابتدای امسال تا کنون در تصادفات جاده‌ای برون شهری گیلان خبر داد.

«جاور صفاری» در جلسه شورای ترافیک شهرستان انزلی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۸۰ نفر در تصادفات جاده‌ای در بیش از ۱۱ هزار کیلومتر جاده‌های برون شهری گیلان جان خود را از دست داده و ۹۰ نفر نیز مصدوم شدند.

صفاری با اشاره به اینکه گیلان به دلیل تراکم بالای جمعیت با دو چالش تصادفات عابران پیاده و موتورسیکلت سواران مواجه است افزود: ۶۴ درصد از جان باختگان حوادث رانندگی،عابران پیاده و موتورسیکلت سواران بودند.

وی با بیان اینکه گیلان در نوروز امسال به دلیل اجرای واکسیناسیون عمومی مقصد مسافران و گردشگران بسیاری از سراسر کشور است افزود: در نوروز سال گذشته با وجود ابلاغ قانون منع تردد، بیش از یک میلیون و ۱۶۸ هزار خودرو وارد استان گیلان شد. در هفته گذشته نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۲۳ درصدی ورود خودرو به گیلان مواجه بودیم در حالی که راه‌های ارتباطی استان، گنجایش ورود این حجم از خودروها را ندارد.

لازم به ذکر است همه ساله با نزدیک شدن به پایان سال و آغاز سفرهای نوروزی، میزان تصادفات جاده ای استان افزایش قابل توجه ای پیدا می‌کند. در سالهای اخیر از جمله علل وقوع  رشد تصادفات در گیلان، نا ایمن بودن جاده ها، وجود نقاط حادثه خیز وعدم آشکار سازی این نقاط اعلام شده است. پیشتردر آماری از سوی پلیس راه گیلان، ۱۵ تا ۲۰ درصد تصادفات جاده ای استان در نقاط حادثه خیز جاده ای رخ داده این درحالیست که سال گذشته راهداری گیلان از حذف ۱۱ نقطه‌ی حادثه خیز جاده‌ای در گیلان خبرداده بود که این آمار نشان می‌دهد همچنان بیش از ۸۵  نقطه حادثه خیز در جاده های استان وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.