۸ فوتی در لنگرود بر اثر کرونا

گسترش ویروس کرونا در شرق گیلان

0 800

در ۱۰ روز گذشته  گیلان همچنان در صدر استانهای درگیر شیوع ویروس کرونا قرار دارد و آمار مبتلایان در این استان در هفته دوم پیک این بیماری رو به فزونی گذاشته است.

در رشت با افزایش تعداد مبتلایان ، ۲ بیمارستان دولتی به طور کامل به بستری بیماران مبتلا و مشکوک به این بیماری اختصاص پیدا کرده است. اما خبرها خاکی از گسترش این بیماری در شرق استان و افزایش تعداد مبتلایان و فوت شدگان  از این است.

در همین رابطه « رامین غلامپور » مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنگرود گفت: ۸ بیمار براثر بیماری های حاد تنفسی و یا آنفلوآنزای شدید طی ۱۰ روز اخیر در بیمارستان شهید امینی لنگرود فوت کردند. از سوی دیگر آزمایش تعدادی از این افراد به ویروس کرونا مثبت و تعدادی منفی بوده و نتیجه آزمایش برخی نیز هنوز مشخص نشده است .

وی افزود: تاکنون ۳۵ بیمار مشکوک به ویروس کرونا یا بیماری‌های حاد تنفسی در این شهرستان پس از بستری و بهبود ترخیص شده اند و ۶۴ نفر از همشهریان  نیز  در بیمارستان امینی این شهر به دلیل بیماری حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در  قرنطینه بسر می برند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنگرود ضمن تشکر از پرستاران و کادرپزشکی لنگرود خاطرنشان کرد: بخش هایی از بیمارستان امینی به بیماری کرونا اختصاص داده شده است و با کمک کادر پزشکان و پرستاران از بیماران مشکوک به آنفلوآنزا و کرونا در این بیمارستان  به خوبی مراقبت‌های درمانی انجام می شود تا سریعتر آنها  به سلامتی و بهبودی دست یابند و به آغوش خانواده ها بازگردند.

غلامپور افزود: بیمارستان در حال ساخت شهید حسین پور لنگرود نیز که بیش از ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است برای این پذیرش بیماران کرونایی  درحال تجهیز است که بخشی از تجهیزات آن ارسال شده است و بزودی به پذیرش بیماران اختصاص می یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.