آزمایش کرونا در گیلان انجام می‌شود

کنترل وغربالگری مبادی‌های ورودی استان

0 292

انجام آزمایش تشخیص کرونا از شنبه در گیلان انجام می‌شود. با انجام تشخیص بیماری کرونا در استان،  سرعت شناسایی و درمان این بیماری بیشترخواهد شد.

« ارسلان زارع» استاندار گیلان شب گذشته در نشست مقابله با کرونا که با حضور نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان و نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ، از بارگیری و ارسال تجهیزات موردنیاز توسط وزارت بهداشت به استان گیلان خبر داد.

وی افزود: به لحاظ زیرساخت های درمانی، تجهیزات و نیز نسبت جمعیت به تخت بیمارستانی و البته بدون در نظر گرفتن مسافران و گردشگران، شاخص استان از میانگین کشوری کمتر است که این موضوع با فراگیرشدن بیماری‌هایی از این قبیل، بیشتر عیان می‌شود.

وی به انعکاس تجهیزات موردنیاز استان برای مقابله با گسترش ویروس کرونا به وزارت بهداشت از روز نخست اشاره کرد و گفت: به واسطه نیاز کادر درمانی، پرستاران و نیروهای خدماتی، محموله مناسبی از سوی وزارت بهداشت بارگیری و به گیلان ارسال شده که توزیع می شود.

زارع از استقرار تیم غربالگری تا پنجشنبه در مبادی ورودی استان خبر داد و گفت: هموطنانی که به گیلان سفر می کنند و علائمی همچون ویروس کرونا در آنان مشاهده شود، به مدت دو هفته قرنطینه می‌شوند و با اطلاع رسانی این اقدام، عاملی برای بازدارندگی سفر به استان گیلان است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه براساس مصوبه جلسات گذشته مدیران با مرخصی های استحقاقی و استعلاجی کارمندان موافقت کنند، افزود: براساس شیفت بندی، اموری که قابلیت دورکاری دارد توسط کارکنان انجام شود.

وی همچنین درخصوص پیگیری های صورت گرفته پیرامون لغو مسابقات تیم های دسته یک فوتبال استان نیز افزود: به سازمان لیگ مجدداً اعلام شود که درخواست لغو مسابقات براساس جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان و بازیکنان میزبان و مهمان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.