احداث کتابخانه مرکزی رشت

0 362

احداث کتابخانه مرکزی شهر رشت که با هدف توسعه فضای کتابخانه‌ای و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این شهر در نظر گرفته شد بیش از ۱۵ سال است که در حال احداث است و به‌گفته مسئولان در صورت حمایت‌های لازم و تامین اعتبار و تجهیزات امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

تسنیم نوشت: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به تعهدات شهرداری‌ها نسبت به کتابخانه‌ها اعلام کرد که بسیاری از شهرداری‌های سطح استان تعهدات و مطالباتی در قِبال کتابخانه‌ها دارند که تنها برخی از شهرداری‌ها مطالبات خود را پرداخت کردند.

«پریسا کرمی» با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی استان برای بازسازی فضاهای فرهنگی موجود در سطح استان و ارائه خدمات بهتر به نیم درصد مطالبات شهرداری‌ها نیاز دارد ابراز کرد: در این زمینه نیازمند توجه جدی شهرداری‌ها به مطالبات‌شان در قبال کتابخانه‌ها هستیم.

وی با اشاره به کمک دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با نهاد کتابخانه‌ها در خصوص توسعه فضای کتابخانه‌ای در روستاها گفت: قرار شد دهیاران نیز در این زمینه همراهی لازم را داشته باشند و برای توسعه کتابخانه‌‌‌ای، ۳ روستای حومه سراوان، پیربازار و لاکان‌ رشت که بالای ۵ هزار نفر جمعیت دارند را هدف قرار دادیم.

کرمی از افتتاح کتابخانه مرکزی شهر رشت‌ پس از ۱۶ سال خبر داد و افزود: کتابخانه مرکزی شهر رشت در صورت حمایت‌های لازم امسال به بهره‌برداری می‌رسد اما ارائه خدمات اینترنتی و آی تی از جمله نکات مهم در کتابخانه‌ها است که در این زمینه صحبت‌هایی انجام شد تا نیاز کتابخانه مرکزی رشت در این زمینه برطرف شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.