تحقق اعتبارات پسماند رشت و لنگرود

0 505

ایجاد ظرفیت‌های جدید در ساماندهی پسماند گیلان و تخصیص منابع پیش بینی شده از مصوبات سفررئیس جمهوری به گیلان سرعت بیشتری به خود گرفته است. بطوریه که اوایل مهرماه گذشته از کل اعتبار ۳۱۴ میلیارد تومانی ، ۲۳۰ میلیارد تومان به دستگاه زباله سوز سراوان تعلق گرفت و ۸۴ میلیارد باقی مانده  نیز به بهسازی مکان‌های دفن زباله و کارخانه‌های کمپوست کل استان اختصاص داده شد.

اما امروز«پویا شهشهانی» مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گیلان به مرور گفت:    ۱۰۰میلیارد تومان از اعتبارات اختصاص داده شده جهت ساماندهی پسماند استان درحال فعال سازی است.

وی افزود: تاکنون از میزان اعتبار پیش بینی شده (۳۱۴ میلیارد تومان ) جهت ساماندهی پسماند استان ، در یک مرحله ۱۸ میلیارد تومان محقق شده بود و در ماه آینده برای پروژه های زباله سوز و تصفیه خانه شیرابه و بهسازی سراوان رشت و کارخانه کمپوست لنگرود ، ۱۰۰ میلیارد تومان دیگرمحقق می شود. این درحالیست که شهرداری رشت نیز بعنوان سازمان مستقل پروژه های خود را در بخش مدیریت پسماند رشت در دست اقدام دارد.

وی با تاکید به اینکه با احداث و تکمیل پروژه زباله سوز تا سال ۱۴۰۰ ، تخلیه پسماند در مراکز دفن به صفر می رسد گفت: تا آن زمان با راه اندازی تصفیه خانه شیرابه و پوشش زباله تلاش می کنیم شیرابه های حاصل از زباله را کاهش دهیم.

مدیرعامل مدیریت پسماند استان با اشاره به ادامه پیگیری پروژه های کارخانه کمپوست تالش و تصفیه خانه انزلی خبر داد و گفت: برای پروژه کارخانه کمپوست رودسر که در ماههای گذشته با حاشیه های زیادی همراه بود در حدود ۳ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفتیم و هم اکنون شهرداری رودسردر حال رایزنی با پیمانکار است. برای این پروژه زمین لازم خریداری شده است. برای لندفیل لاهیجان نیز سیستم تصفیه خانه شیرابه توسط شهرداری احداث شد که تا ماه اینده راه اندازی می شود.

شهشهانی در پاسخ به مرور مبنی بر پایان یافتن مهلت اهالی سراوان و جلوگیری از ورود کامیونهای تخلیه زباله به این مرکز دفن گفت: خوشبختانه اهالی منطقه با مشاهده اقدامات صورت گرفته در لندفیل سراوان درکنار مسوولین قرار گرفتند وهمراهی لازم را انجام می دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.