تکمیل زیرساختهای گردشگری‌دریایی در منطقه‌آزاد انزلی

1 334

با شروع به کار شناور مسافربری در اسکله‌ی مارینا مجتمع بندری کاسپین، تکمیل زیرساخت های ایجاد گردشگری دریایی در دریای خزر با محوریت منطقه آزاد انزلی  در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی،با حضور «محمد ولی روزبهان» رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، شناور مایا با سرمایه گذاری بخش خصوصی به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت. براین اساس، شناور دریایی مایا با سرمایه گذاری۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی، زمینه‌ی اشتغالزایی مستقیم برای ۹ نفر را فرآهم کرده و از ظرفیت حمل و نقل ۵۸ مسافر با توانایی خدمات رسانی درمسیرهای کوتاه دریایی در دریای خزر برخوردار است.

کشتی مسافربری مایا دومین کشتی حمل مسافر است که از سوی بخش خصوصی ظرف یک سال اخیر در ساحل این منطقه مستقر شده است.

براساس راهبردهای سازمان منطقه آزاد انزلی ایجاد و توسعه گردشگری دریایی در دریای خزر از طریق گسترش تعاملات استانی، ملی و بین المللی در دستور کار قرار گرفته که در فاز استانی آن، برقراری مسیر تردد کشتی مسافربری میان منطقه آزاد انزلی و شهرستان بندرانزلی و در بخش بین المللی نیز ایجاد مسیر گردشگری دریایی میان ایران و کشور روسیه و سایر کشورهای حاشیه دریای خزر در قالب توافقنامه ای درحال پیگیری است که با به آب اندازی کشتی کروز درحال ساخت در روسیه تا پایان سال جاری میلادی، تحولی درگردشگری دریایی در دریای کاسپین ایجاد می شود.

از سوی دیگر با حضور معاون و مدیران معاونت فرهنگی،اجتماعی،گردشگری و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان،دفتر خدمات گردشگری و مسافری اسفندیار با سرمایه گذاری ۲.۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی در روستای گلشن منطقه، شروع به کار و ارائه خدمات کرد تا مجموع دفاتر خدمات مسافری فعال این منطقه به عدد ۲ بالغ شود.

کلیه خدمات مسافری در این دفتر به علاقمندان ارائه می شود و با شروع به کار آن برای ۵ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.