تکمیل ۶۱ پروژه مهم عمرانی و اقتصادی استان تا پایان دولت دوازدهم

استاندارگیلان اعلام کرد:

0 342

استاندار گیلان با اشاره به تلاش برای تکمیل ۶۱ پروژه مهم عمرانی و اقتصادی استان تا پایان دولت دوازدهم، گفت: بهره برداری از این پروژه‌ها در ارتقای سطح توسعه، آبادانی و اشتغال شهرستان‌ها سهم بسزایی دارند.

ارسلان زارع در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان بر لزوم پیشگیری از خرد شدن اعتبارات و تعریف پروژه‌های جدید توسط فرمانداران تأکید و تصریح کرد: اولویت تخصیص اعتبارات با اتمام پروژه‌های نیمه تمام دارای پیشرفت بیش از ۷۰ درصد است.

زارع اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند پروژه‌های اولویت داری که قابلیت بهره برداری تا پایان سال ۱۴۰۰ را دارند، مشخص و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعلام کنند.

استاندار گیلان با یادآوری تخصیص ۶۲ درصدی اعتبارات ابلاغی امسال استان، گفت: در بودجه ۱۴۰۰ سهم اعتبارات عمرانی گیلان همانند سایر استان ها افزایش یافته است.

وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای مبادله موافقت نامه‌ها با دستگاه‌های اجرایی، تخصیص اعتبارات و نظارت بر پروژه‌های عمرانی، اظهار کرد: عملکرد تخصیص اعتبارات از سوی دولت و سازمان برنامه و بودجه امسال نسبت به سال گذشته امیدوارکننده‌تر و مؤلفه ای مهم در تحقق اهداف این شورا است.

وی با بیان اینکه از هزار و ۳۷۹ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی گیلان ۶۲ درصد و از اعتبارات تملک استانی نیز ۷۵ درصد تخصیص یافته است، افزود: اگرچه تحت تأثیر تحریم‌های غیرقانونی اعمال شده بر کشورمان، بودجه عمومی با تنگناهایی مواجه شده اما چشم انداز تحقق بودجه در سال ۱۴۰۰ امیدوارکننده است.

استاندار گیلان اضافه کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰، سهم بودجه عمرانی استان‌ها از جمله گیلان به نسبت امسال افزایش داشته است.

زارع با بیان اینکه توزیع اعتبارات شهرستانی بر مبنای انصاف، عدالت و رشد شاخص‌ها انجام می‌شود، افزود: در مرحله بعدی تخصیص نیز که به زودی انجام می‌گیرد، این موضوع با جدیت رعایت و عملیاتی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.