شناسایی ۴ مورد مثبت کرونا ویروس در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلام لغو همایش ها و جشن ها و تجمعات خبر داد:

0 272

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان  از شناسایی چهار مورد مثبت کرونا ویروس در این استان و ۷۰ نمونه برای آزمایش ارسالی  به تهران خبر داد.

به نقل از مهر «ارسلان سالاری» در نشست خبری پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در سالن اجلاس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از دو ماه پیش تاکنون ۷۰ هزار نفر از افرادی که از مرزهای زمینی، دریایی، هوایی و زمینی وارد گیلان شدند، مورد پایش و تب سنجی قرار گرفتند، گفت: پس از اطلاع رسانی و اعلام این ویروس در قم تمهیدات لازم در بیمارستان‌های مختلف انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه مشکلات امروز یا به دلیل ضعف عملکرد مدیران یا عدم اطلاع رسانی صحیح توسط رسانه است، افزود: اصحاب رسانه برای پیشرفت استان در تمام حوزه‌ها نقش مؤثر دارند.

سالاری با بیان اینکه این بیماری از قم و سپس در گیلان شیوع یافته و مساله‌ای سیاسی است که باید توسط سیاسیون بررسی شود، افزود: بر اساس تمهیدات لازم در گام دوم گیلان جزو استان‌های اولویت داری است که پس از قم لوازم بهداشتی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

سالاری تاکید کرد: در تلاشیم در آینده با تجهیز استان گیلان به امکانات و دستگاه‌های آزمایشگاهی، به صورت رندوم روزانه از ۱۰ نفر تست این ویروس گرفته شود و جواب این تست بدون انتقال به تهران تشخیص داده شود.

وی با بیان اینکه با توجه به حساسیت فضای انتخاباتی و رفاه حال مردم در هر شهرستان تعدادی از تخت‌های بیمارستانی را برای بیماران در نظر گرفتیم، افزود: در حال حاضر در شهرستان رشت ۱۰۰ تخت در بیمارستان اشغال و در آینده به ۱۵۰ تخت افزایش می‌یابد و بیمارستان پشتیبان نیز به صورت آماده باش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تا امروز ۴مورد مثبت و ۲مورد فوتی داشتیم، بیان کرد: هر بیماری که دارای عفونت ویروسی، علائم بیماری است تحت تست و آزمایش قرار می‌گیرد، در این بین جواب منفی کاذب زیاد است، و ۷۰ نمونه آزمایش به تهران فرستادیم که نتیجه این آزمایش هنوز نیامده که در صورت جواب مثبت تمهیدات شدیدتری در نظر خواهیم گرفت.

سالاری با اعلام قرار دادن ۱۰۰ هزار لوازم حفاظت شخصی از صبح امروز در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، اظهار کرد: تمهیدات لازم نظیر ۲۰ دستگاه شوک، ۲۰۰ هزار ماسک فیلتر دار و دستکش و سایر ملزومات مورد نیاز در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس بستگی به بار بیماری در استان دارد، ادامه داد: اگر شتاب مبتلایان بالا باشد امکان تعطیلی مدارس تا پایان اسفند هم وجود خواهد  داشت. تمام همایش ها و جشن ها و تجمعات نیز لغو شده است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.