قصه‌های کودکان گیلان به زبان گیلکی

نشر کاغذ سفید به کوشش پرویز فکرآزاد منتشر کرد:

0 280

مجموعه پنج جلدی قصه‌های کودکان گیلان به چاپ رسید. در این کتاب‌ها پنجاه قصه‌ با گویش‌های متنوع زبان گیلکی توسط انتشارات کاغذ سفید منتشر شده است.

پرویز فکرآزاد گردآورنده و مولف این مجموعه، قبل از این کتاب‌های “داستان‌های گیلان” و مجموعه داستان فریبا، را برای بزرگسالان و کتاب‌های “نوروزعمو”، “گرزکی زنبور عسل کوچک”، “جان خانه جان و قارقاری” برای کودکان گیلان را به بازار کتاب ارائه داده بود. فکرآزاد چند عنوان دیگر به نام “فیل مدرسه بوشو”، “جادوی مادربزرگ” در دو کتاب مجزا به گیلکی و فارسی و “گولگولی‌دار”به گیلکی و فارسی را زیر چاپ دارد.

جلد اول قصه‌های کودکان گیلان (گیلان زاکان قصه‌یان) در مرداد ۱۴۰۱ به چاپ رسیده بود و حالا با چاپ چهار جلد دیگر، در تابستان امسال تیرماه ۱۴۰۲، کار این مجموعه به پایان رسید.

نویسندگانی که این قصه‌ها را مطابق الگوهای ادبیات داستانی معاصر نوشته‌ یا ترجمه و به صورت صوتی اجرا کرده‌اند عبارتند از (به ترتیب حروف الفبا): ماریا آرمیون، جواد اصغری، زهرا اکبرزاده، صفورا ایجه‌ای، مهناز بابایی، فریده بزرگی، رامین جهانپور، انسیه خسروی، شهرام دفاعی، فهیمه دهقانی، نغمه دهقانی، پرستو سام، میترا سعیدیان، هدیه شریفی، صدیقه شعبانزاده، فریده صفرنژاد، عادله غلام‌زاده، مریم فخرآبادی، پرویز فکرآزاد، اقدس قدیمی و اشرف کریمی.

ویراستاری این مجموعه توسط ماریا آرمیون انجام شده و تصویرگر آن مرضیه تراجی است. فایل‌های صوتی قصه‌ها که با استفاده از بارکد موجود در کتاب‌ها قابل دریافت و شنیدن است توسط جواد اصغری، تدوین شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.