پرداخت بیمه بیکاری به ۷ هزار گیلانی

مدیر کل تامین اجتماعی استان خبر داد:

0 231

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان ازپرداخت بیمه بیکاری به بیش از ۷ هزار شهروند گیلانی خبر داد.

«علی حسین نژاد» گفت: امسال بیش از ۷ هزار نفر از بیمه شدگان اجباری در گیلان، به طور متوسط ماهانه حدود ۳۵ میلیارد تومان مقرری بیکاری از تامین اجتماعی استان دریافت کرده‌اند.

وی افزود: این تعداد مقرری بگیر بیمه بیکاری در گیلان، ۴ و ۳ دهم درصد از جمعیت ۱۶۵ هزار و ۸۴۴ نفری مقرری بگیران بیمه بیکاری تامین اجتماعی در کشور را شامل می‌شود.

حسین نژاد گفت: تامین اجتماعی گیلان در سال ۱۴۰۰، در هر ماه به طور متوسط، بیش از ۲۵ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری به مشمولان پرداخت کرد.

لازم به ذکر است پیش از این دبیر تشکیلات خانه کارگر گیلان از مراجعه بالغ بر ۹ هزار کارگر گیلانی به سازمان تامین اجتماعی برای دریافت بیمه بیکاری خبر داده بود.

 ایزدی گفته بود: عدم امنیت شغلی و قراردادهای موقت چندماهه، مشکلات اقتصادی و رکود ناشی از کرونا، افزایش دستمزد منجر به تعدیل و اخراج کارگران از سوی کارفرمایان شده است.

لازم به ذکر است آمار جامعه کارگری استان بالغ بر ۴۰۰ هزار بیمه شده اصلی سازمان تامین اجتماعی است که ازاین تعداد ۱۵۱ هزار بازنشسته و ۲۷۰ هزار نفر بیمه شده اجباری زیر نظر کارفرما در صنایع و کارگاه‌های تولیدی و مابقی در بخش‌های ساختمانی، رانندگان، بیمه‌های اختیاری و صنوف به فعالیت مشغول هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.