#کرونا_را_شکست_میدهیم

0 471

بیماری کوئید ۱۹ که از ووهان چین آغاز شد حدود یک ماه است که ایران را درگیر خود کرده است و طبق آخرین آمار از سازمان بهداشت جهانی تا کنون ۱۲۸۳۴ بیمارشده که از این میان بالغ بر۵۵۴ نفر جان خود را از دست داده اند. شهرستان رشت بعد از قم دومین منطقه ای بوده که بیماری در آن شیوع پیدا کرد که در این میان افراد زیادی مبتلا شدند یا جان خود را از دست دادند.

این روزها که عید نوروز نزدیک است با وجود تدابیر دولت، مسئولین و تذکرات جدی از سوی رسانه‌های مختلف در خصوص قرنطینه خانگی و رعایت اصول بهداشتی اما همچنان مردم در سطح شهر تردد می کنند.

حضور افرادی که بی توجه به هشدارها و عواقب جدی بیماری برای خود یا عزیزانشان مشغول رسیدگی به امور روزمره و غیرضروی خود هستد و در مکانهای عمومی و شلوغ شهر حتی بدون رعایت بهداشت فردی تردد می‌کنند.

بی‌توجهی مردم نسبت به چنین بیماری جدی که تمام جهان درگیر آن است، تلاش افرادی که زمان زیادی در قرنطینه خانگی به سر م‌ بردند یا آتش نشان‌هایی که ساعتها شبانه در سطح شهر به ضدعفونی معابر می‌پردازند را از بین می‌برد. این روزها شهر رشت در چرخه ای گرفتار شده که مردم را به دو گروه تقسیم کرده، عده ای که در خانه‌های خود هر روز را تکرار می‌کنند و عده ای دیگر که چون گذشته بی‌توجه به تمام اتفاقات اخیر، با خریدهای نوروزی، خود را برای استقبال از بهار و دید و بازدید ایام تعطیلات اماده می‌کنند.

عکسهای این گزارش تصویری در حد فاصل ۲۰ تا ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ از سطح شهر رشت تهیه شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.