۱۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه ‌کاره در گیلان

0 2,389

پروژه اجتماعی مسکن مهر که در دولت نهم با هدف خانه دار شدن قشر کم درآمد کشور کلید خورد بعد از گذشت بیش ازده سال همچنان نیمه تمام باقی مانده و این در حالیست که دولت یازدهم پروژه مسکن ملی را کلید زده است.

مسکن مهر گیلان که با پیش بینی ساخت   ۷۴ هزار واحد در دو بخش شهرهای بالای ۲۵ هزار خانوار و زیر ۲۵ هزار خانوار تدوین و اجرایی شد اکنون ۱۰ هزار واحد مسکن نیمه تمام دارد که تعدادی از آنها همچنان بدون مالک هستند.

در همین رابطه« ماکان پدرام» مدیر کل راه و شهرسازی با اعلام اینکه از تعداد ۱۰ هزار واحد نیمه کاره استان ، ۷ هزار واحد به صورت خود مالکی درآمده و ۲ هزار و ۸۰۰  واحد نیز تا پایان امسال تکمیل  می‌شوند گفت: تعیین تکلیف هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر و بهره‌ برداری از آن‌ها  در دستور کار قرار دارد .

پدرام همچنین از تعیین تکلیف و تکمیل ۳۰۰ تا ۳۵۰ واحد مسکن مهر استان تا پایان خرداد سال آینده خبر داد و افزود : در دو ماه  گذشته اقدامات لازم برای ثبت ‌نام طرح اقدام ملی مسکن در گیلان انجام شد و قصد داریم وضعیت تعدادی از واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی را در این طرح مشخص کنیم.

گفتنی است در حالی پروژه مسکن مهر در کشور و بخصوص در گیلان به پایان نرسیده که در فاز اول طرح اقدام ملی مسکن  احداث ۴۰۰  هزار واحد مسکونی در سراسر کشور پیش بینی شده  و سهمیه  گیلان در مرحله‌ی اول ثبت نام یک هزار و  ۲۴۰ واحد بوده است. از این مجموع  ۵۰۰  واحد در رشت ، ۲۵۰  واحد در بندر انزلی و ۴۰۹ واحد نیز در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت احداث خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.