۱۳۰ نفر کادر پرستاری واکسینه شدند

آغاز واکسیناسیون کرونا در گیلان

0 352

همزمان با تزریق اولین واکسن روسی به کادر درمانی در ایران، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از واکسیناسیون ۱۳۰ نفر از کادر پرستاری گیلان خبر داد.

«آبتین حیدرزاده» معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تزریق واکسن کرونا به ۱۳۰ تن از کادر پرستاری بیمارستان‌های گیلان خبر داد و گفت: بر اساس آیین‌نامه وزارت بهداشت، واکسن کرونا ابتدا به پرستاران بخش ICU در بیمارستان‌های استان تزریق می‌شود.

وی با بیان اینکه در اولین محموله ارسالی از وزارت بهداشت ۱۳۰ واکسن کرونا به گیلان اختصاص ‌یافته، افزود: این واکسن هر هفته و در هر نوبت با میزان بیشتری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار می‌گیرد. کادر درمان بیمارستان‌ها، کادر بهداشت استان، سالمندان پرخطر از دیگر گروه‌های در اولویت دریافت واکسن هستند.

حیدرزاده با بیان اینکه واکسن‌های فعلی رایگان هستند، افزود: توزیع خارج از شبکه و تزریق واکسن کرونا ممنوع و جرم است و دریافت‌کنندگان واکسن کرونا در سیستم بهداشت کشور ثبت می‌شوند. با توجه زیرساخت‌های تعریف‌شده امکان دریافت دو بار واکسن کرونا وجود ندارد.

همزمان با تزریق واکسن کرونا در گیلان، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از کاهش ۱۷ تعداد بستری شدگان مبتلا به کرونا در گیلان خبرداد.

مسعود نوروزی گفت: در حال حاضر ۴۳۸بیمار مبتلا به ویروس کووید۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند که این آمار در مقایسه با ۲۴ساعت گذشته ۱۷نفر کاهش یافته است.

وی افزود: ۸۶ نفر از این بیماران در شبانه روز گذشته در بیماستانهای گیلان بستری شدند که این رقم نیز در مقایسه با بیماران جدید بستری شده در ۲۴ ساعت پیش از آن ۵ نفر کاهش یافت. وی عادی انگاری ویروس کووید ۱۹ را از سوی شهروندان را،عامل مهم شیوع بیشتر این ویروس در هفته‌های اخیر دانست.

گفتنی است گیلان ازهفته گذشته با ۷ شهر رشت، رودسر، لاهیجان، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، رودبار و بندر انزلی ، مجدد در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.