۵ واحد صنعتی رشت در تملک بانکی

فرماندار رشت خبر داد:

0 1,395

فرماندار رشت از تملک ۵ واحد صنعتی و غیر فعال بودن ۱۳۷ واحد به‌ دلیل عدم صدور مجوز و تسهیلات توسط بانکهای گیلان خبر داد.«حمیدرضا امام پناهی» در جلسه شورای اشتغال شهرستان رشت، خواستار تعیین تکلیف واحدهای تولیدی تحت تملک بانک‌های استان شد.

وی افزود: با توجه به آمار مندرج در سامانه رصد اشتغال در سال جاری ۲ هزار ۳۷۷ شغل توسط دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان رشت ایجاد شده، بانکها و دستگاه‌های متولی موظف هستند تا ظرف ده روز نسبت به ثبت عملکرد ایجاد اشتغال خود در سامانه رصد و تهیه دقیق آمار پرداخت وام و شناسایی موانع تحقق اهداف طرح اقدامات لازم را انجام دهند.

فرماندار رشت با تأکید به ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان خواستار بازرسی‌ از دستگاه‌ها پیرامون تسهیلات پرداختی و میزان اشتغالزایی در آنها شد.

گفتنی است سال گذشته استاندار سابق استان در دیدار با وزیر صمت از تملک ۶۹واحد صنعتی توسط شبکه بانکی استان خبر داد. در همین رابطه «فرهاد دلق پوش» رییس سازمان صمت گیلان نیز از تشکیل کمیته رصد و احیای واحدهای تحت تملک بانک‌ها در گیلان خبر داد و گفته بود: اطلاعات این دسته از واحدها به صورت کامل توسط بانک‌ها احصاء شود و در اختیار این سازمان قرار گیرد تا شرایط آنها بررسی و به افراد حقیقی و حقوقی دارای اهلیت برای ادامه فعالیت واگذار شود تا برخی که راکد هستند، مجدد به چرخه تولید بازگردانده شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.