۹ نفر فوت شدند

بیمارستان خصوصی قائم رشت در آتش سوخت

117

بامداد سه‌شنبه بیمارستان خصوصی قائم رشت دچار حریق شد. دست کم ۹ بیمار در این حادثه جان خود را از دست دادند. رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تخلیه کامل بیمارستان قائم رشت از بیماران بستری و انتقال همه آن‌ها به بیمارستان‌های دیگر خبر داد.

 

درحالی که پس از آتش سوزی شب گذشته در بیمارستان قائم رشت مدیران هلال احمر و آتش نشانی از انتقال مصدومان به بیمارستان و نجات بیماران خبر دادند، اکنون خبر رسیده که ۹ نفر در جریان حادثه فوت کرده‌اند.

صبح امروز «محمدتقی آشوبی» رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان درحالی تعداد فوتی‌ها را ۹ نفر اعلام کرد که رییس کل دادگستری گیلان تعداد فوتی‌های حادثه را هشت نفر عنوان کرده بود.

 

ضعف زیرساخت‌های حفاظتی در گیلان درحالی منجر به فوت دست کم ۹ نفر و مصدومیت حداقل ۱۵ نفر شد که شهرستان ۸۰۰ هزار نفری رشت درحال حاضر تنها هشت بیمارستان فعال دارد.

 

آتش سوزی شب گذشته، سومین بیمارستان رشت را طی ماههای اخیر از دسترس خارج و علاوه بر هزینه‌های جانی و روانی بر خانواده‌های کشته شدگان، رشت را از امکانات درمانی خالی‌تر کرد.

 

همچنین گفته می‌شود ۳۳ نفر بستری در بخش مراقبت‌های ویژه حین جداکردن دستگاه‌ها از آن‌ها و انتقال از بیمارستان فوت کرده‌اند اما این خبر هنوز تأیید یا تکذیب نشده است.

 

پیش از این رییس سازمان آتش نشانی رشت گفت: در مجموع ۱۴۲ بیمار انتقال یافتند که ۱۱۰ بیمار توسط عوامل اورژانس و هلال احمر به بیمارستان‌های سطح شهر رشت منتقل شدند. در میان بیماران انتقال یافته، بیماران بدحالی از بزرگسال تا نوزاد در بخشهای ویژه همچون آی سی یو و سی سی یو بستری بودند.

در این رابطه رئیس علوم پزشکی گیلان نیز تاکید کرد: ۲۸ نفر به پورسینا، ۴۴ نفر به رازی، هفت نفر به ولایت، ۱۸ نفر به حشمت، دو نفر به الزهرا، یک نفر به پیروز لاهیجان، ۱۰ نفر به بیمارستان پارس، یک نفر به آریا و سه نفر به صومعه سرا منتقل شدند.

لازم به ذکر است: بیمارستان بین المللی و خصوصی قائم رشت در زمینی به مساحت ۱۵۰۰۰ متر مربّع و با زیربنایی بالغ بر ۲۷۰۰۰ متر مربّع در شش طبقه و با  ۲۰۰ تخت درمانی در فروردین سال ۱۳۹۲به بهره برداری رسید.

 

نظرات بسته شده است.