ابتلای ۶ گیلانی به تب کریمه کنگو

بیشترین میزان افراد مشکوک در رودسر

0 262

یک روز بعد از اینکه مدیر کل دامپزشکی گیلان از احتمال شیوع تب کریمه کنگو در کشتارگاه‌های استان هشدار داد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ابتلای ۶ گیلانی به تب کریمه کنگو خبر داد.

«سید اسماعیل نورصالحی» سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو در گیلان، اظهار کرد: تاکنون در کل استان گیلان ۲۳ نفر ازنظر ابتلاء به بیماری تب کریمه کنگو با توجه به علائم اعلام شده موردبررسی قرارگرفته‌اند. از ۶ گیلانی مبتلا به تب کریمه کنگو پنج نفر اهل رودسر و یک نفر از املش بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین ابتلا به این بیماری در شهرستان رودسر بوده، افزود: رودسر با ۱۸ موردبررسی بیشتر میزان افراد مشکوک به این بیماری را داشته است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از ۱۸ موردبررسی شده در شهرستان رودسر جواب آزمایش ۹ نفر منفی، چهار نفر در حال بررسی و پنج مورد مثبت اعلام شده است.

به گفته سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهرهای رشت، سیاهکل، رودبار و لنگرود نیز مواردی مشکوک به تب کریمه کنگو شناسایی و موردبررسی قرارگرفته‌اند که همه این موارد منفی بوده است.

لازم به ذکر است؛ تب کریمه کنگو یک بیماری خونریزی دهنده تب‌دار حاد است که بیشتر به‌وسیله کنه منتقل می‌شود.عامل این تب باوجودی که ویروس مخصوص حیوانات است موارد تک‌گیر و همه‌گیر در انسان نیز اتفاق می‌افتد. این بیماری مرگ‌ومیر بالایی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.