ماسال و رودسر قرمز شدند

بازگشت رنگ قرمز و نارنجی کرونایی به استان

0 305

بر اساس آخرین رنگبندی‌ها شهرستان‌های ماسال و رودسر در وضعیت شهر‌های قرمز کرونایی قرار گرفتند.

در حالیکه به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، فقط ۵۱ درصد جمعیت پنج تا  ۱۸سال استان دز اول و ۴۳ درصد دز دوم را تزریق کردند، از اینرو همزمانی بازگشت وضعیت قرمز و نارنجی به گیلان با بازگشایی مدارس می تواند نگران کننده باشد.

درهمین زمینه سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلام اینکه شهرستان‌های ماسال و رودسر در ردیف شهر‌های قرمز قرار گرفتند گفت: شهرستان‌های انزلی، رشت، رودبار، سیاهکل، لاهیجان و خمام نیز نارنجی شدند.

«فردین مهرابیان» افزود: شهرستان‌های آستارا، تالش، رضوانشهر، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، فومن، شفت، لنگرود و املش هم در ردیف رنگبندی زرد کرونایی قرار دارند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود احتمال افزایش شهرهای قرمز و نارنجی وجود دارد. در حال حاضر ۱۷۱ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند.

مهرابیان از پوشش ۹۶ درصدی دز اول و ۹۱ درصدی دز دوم در جمعیت ۱۲ سال به بالای استان خبر داد و گفت: دو میلیون و ۱۴۵ هزار و ۸۱۷ نفر دز اول و دو میلیون و ۴۰ هزار و ۸۶۲ نفر دز دوم را تزریق کردند.

وی با اشاره به تزریق دز سوم ۴۶ درصد جمعیت واجد شرایط استان، بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۳۷ هزار و ۷۷۹ نفر دز سوم را تزریق کردند و یک میلیون و ۱۹۷ هزار و ۸۲۱ نفر در انتظار هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.