۳هزار خانه کاشانه غیرمجاز در گیلان

0 370

همزمان با پایان ماه رمضان و تعطیلات عید فطر، فصل سفر و ورود گردشگران برای گیلان آغاز شد. این درحالیست که تاسیسات  اقامتی و اسکان مسافر در این استان در سه ماه گذشته روزهای بی رونق و رکود را پشت سر گذاشتند ودرحالیکه واحدهای اقامتی رسمی استان بیش از سه ماه در بحران شیوع کرونا تعطیل و مجاز به فعالیت نبودند اما پیشتر رییس انجمن هتلداران گیلان از فعالیت مخفیانه برخی خانه کاشانه ها در این ایام در گیلان خبر داده بود.

موضوعی که امروز مدیرکل میراث فرهنگی گیلان نیز به آن صحه گذاشت و گفت: فعالیت سه هزار خانه مسافرغیر مجاز در استان نگران کننده است. «مسعود حلاج پور» افزود: تا کنون برای یک هزار و ۹۴۲ خانه کاشانه در گیلان مجوز بهره برداری صادر شده است. این واحدها  با رعایت پروتکل بهداشتی می‌توانند  پذیرای گردشگران باشند. در صورت مشاهده عدم رعایت کامل پروتکل بهداشتی از سوی تاسیسات اقامتی، نسبت به بسته شدن آنها اقدام می شود.

«ارسلان زارع استاندار» گیلان نیز درجلسه‌یجلسه ستاد استانی مدیریت کرونا و ساماندهی سفر درهمین رابطه تاکید کرد و گفت: در جریان ابلاغیه ها و نظارت های صورت گرفته و مستمر از سوی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و همچنین بازرسان مرکز بهداشت ، تعزیرات و اماکن؛ تاکید شده تمامی پروتکل های بهداشتی برای میزبانی از گردشگران رعایت شود و در صورت عدم رعایت، واحد متخلف پلمپ می شود .

وی افزود: موزه ها و مکان های تاریخی نیز از فردا با رعایت پروتکل های بهداشتی، بازگشایی می شوند.

گفتنی است استان گیلان دارای ۱۰۷ هتل، ۳۶ هتل آپارتمان، ۸۶ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۹۴۲ خانه مسافر، ۳۰ مجتمع سرگرمی تفریحی، ۷۴ اقامتگاه بومگردی، ۳۶۰ بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و ۲۸ اسکله گردشگری دریایی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.