بلاتکلیفی قرارداد ساماندهی رودخانه های رشت

1 638

با گذشت سه ماه از واگذاری ساماندهی رودخانه های گوهر رود و زرجوب توسط مدیریت شهری رشت به قرارگاه خاتم النبیا ، فرماندار رشت ازعقب ماندگی در فرایند انعقاد قرارداد اجرایی پروژه انتقاد کرد.

«علی فتح اللهی» با اشاره به تشکیل کمیته های ۳ گانه جهت پیگیری ویژه‌ی پروژه ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود که با حضور نمایندگان شهرستان رشت برگزار شد با بیان اینکه عقب ماندگی هایی در خصوص اجرای این پروژه وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه تبدیل این تفاهم نامه و قرارداد نیازمند تدوین اطلاعات کامل این پروژه است ضروری است شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری حداکثر طی مدت یک هفته نسبت به در اختیار گذاشتن مطالعات انجام شده به شهرداری رشت اقدام کنند.

فرماندار رشت پیگیری پروژه‌ی سد عزیزکیان را یک گام تکمیلی خوب در جهت پروژه ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود دانست و افزود: اجرای پروژه‌ی سدعزیز کیان در راستای پروژه ‌ی ساماندهی رودخانه های رشت یک گام اساسی خواهد بود.

گفتنی است پروژه‌ی ساماندهی رودخانه های رشت از جمله‌ی پنج پروژه ای است که تیرماه گذشته مدیریت شهری رشت در تفاهم نامه ای، اجرای آن را برعهده‌ی با قرارگاه خاتم الانبیا گذاشت. طرح روگذر نیروی دریایی، روگذر فلکه ولیعصر، روگذر یا زیرگذرمیدان مصلی، زیرگذر شهرداری رشت از دیگر پروژه های مورد تفاهم در این قرارداد هستند که اعتبار چهارهزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی برای آنها پیش بینی شده است.

پیشتر رییس شورای اسلامی شهر رشت گفته بود: اجرای این پنج پروژه با برآورد هزینه قابل ملاحظه نیازمند همکاری تمامی دستگاه های مربوطه و مدیران ارشد است. لذا علاوه بر همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء بخشی از اعتبارات از تبصره سه ماده هفت اعتبار ملی و بخشی از اعتبارات شهرداری تامین می‌شود.

1 نظر
  1. ارمک می گوید

    سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.