فوت ۱۷۵۰ گیلانی بر اثر کرونا

کرونای انگلیسی به گیلان رسید

0 164

همزمان با یکسالگی شیوع کرونا ویروس در گیلان، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان، ورود کرونای جهش یافته انگلیسی به گیلان را تأیید کرد.

«ارسلان سالاری» دیشب در گفت و گوی ویژه خبری ۲۰، با اعلام خبر فوت یک بانوی ۷۱ ساله منجیلی دراستان البرز بر اثر ابتلا به نوع جهش یافته کرونای انگلیسی اعلام کرد: درحال حاضر همه ۱۲ نفر اعضای خانواده‌ی این بانوی منجیلی که مشکوک به کرونای انگلیسی هستند قرنطینه شده‌اند. اعلام این خبر درحالیست که دو روز پیش «آبتین حیدرزاده» معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از نتیجه‌ی منفی ۳۰۰ تست کرونای انگلیسی در گیلان خبر داده بود.

 «ارسلان سالاری» رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به احتمال وجود کرونای جهش یافته انگلیسی دراستان گفت: از سال گذشته تا کنون ۳۲ هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری شده‌اند.هم اکنون نیز بطور میانگین ماهانه ۵۰ تا ۷۰ بیمارکرونایی بستری دربیمارستان‌های استان بر اثر عوارض این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. وی با اشاره به بستری ۳۶۰ بیمار در بیمارستان‌های گیلان افزود: ۷۴ نفر از آن‌ها در ICU بستری هستند که حال ۲۶ نفر از آن‌ها نیز وخیم است.

گفتنی است پیشتر رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از کاهش ۲۰ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گیلان خبر داده و گفته بود: بعد از کاهش نسبی مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور و گیلان، مردم دچار عادی انگاری شده و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گیلان با کاهش ۱۵ الی ۲۰ درصدی مواجه شده که این می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

گفتنی است از هفته گذشته شش شهرستان رودسر، لاهیجان، آستانه اشرفیه، رودبار، رشت، و صومعه سرا در وضعیت نارنجی کرونایی به سر می‌برند. شهرستان‌های تالش، املش، سیاهکل و ماسال نیز آبی و بقیه شهرستان‌های استان در وضعیت زرد هستند.

امروز طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا در گیلان، محدودیت تردد شبانه در کلیه شهرهای قرمز، نارنجی، زرد و آبی گیلان از ساعت ۲۱ تا سه بامداد بار دیگر تشدید می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.