افزایش همکاری‌های بنادر انزلی و آکتائو قزاقستان

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خبر داد:

0 965

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از افزایش همکاری در حمل و نقل کانتینری و رو رو بین دو بندر انزلی و آکتائو خبرداد.

«حمیدرضا آبایی» درنشست ویدئو کنفرانسی همکاری بنادر شمال کشور با بندر قزاقستان ضمن ابراز آمادگی بنادر گیلان و دیگر بنادر شمال کشور در خصوص تخلیه و بارگیری غلات و کالاهای اساسی، گفت: با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده در بنادر شمالی جمهوری اسلامی ایران در عملیات تخلیه غلات هیچ مشکلی وجود ندارد و اکنون حتی کشتی‌ها بدون پرداخت هیچ دموراژی بنادر کشور را ترک می‌کنند.

وی با بیان اینکه ظرفیت خوبی در بنادر گیلان و به خصوص بندرانزلی در راستای حمل و نقل کانتینری ایجاد شده افزود: در حال تهیه کانتینر و کانتینر یخچالی با استفاده از توان بخش خصوصی همچون کشتیرانی دریای خزر و دیگر بخش‌های خصوصی در بنادر گیلان هستیم و امیدواریم با افزایش همکاری‌های دوجانبه شاهد رونق ترانزیت کالاهای کانتینری باشیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بهره گیری از فورواردرهای Multi Modal را بسیار مؤثر و مفید دانست و گفت: ترانزیت خودرویی در خط رو رو بین بنادر آکتائو و انزلی در حال انجام است که علاقه مند هستیم در خصوص کالاهای کانتینری نیز این مهم انجام شود.

«آبای توریک پنبایف» مدیر بندر آکتائو قزاقستان نیز با بیان اینکه تولید کانتینر در بنادر و استفاده از ظرفیت‌های ترانزیت دریایی ایران، از برنامه‌های جدی دولت این کشور قلمداد می‌شود، تاکیدکرد: در پی گران شدن حمل‌ونقل اقیانوسی از جنوب خلیج فارس، امیدواریم ترانزیت محصولات مختلف از مبدا چین را از طریق دریای خزر و با حجم بیشتری به انجام برسانیم.

وی با اشاره به رویکرد تجاری و اقتصادی قزاقستان برای توسعه همکاری‌های بندری و دریایی با ایران، اظهار داشت: ارتباط ترانزیتی با بنادر هند به ویژه بندر ناواشیوا و صادرات کالاهای قزاقستان به شرق آسیا، رویکرد جدیدی است که در نظر داریم در این فرایند از ظرفیت‌های بندری و کشتیرانی ایران استفاده کنیم. تجار و بازرگانان قزاقستانی، به دنبال عملیاتی کردن مسیر تجاری و ترانزیتی از ایران هستند؛ چراکه ایران به لحاظ جغرافیایی در قلب و مرکز آسیا قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.