هیچ دانشجویی از خوابگاه محروم نشده است

رئیس دانشگاه شریف:

2 202

سمیه جاهدعطائیان- روزنامه شرق/

به گزارش شبکه شرق، رئیس دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه این دانشگاه کمترین تعداد بازداشتی‌ها در میان دانشگاه‌های سطح تهران را داشته است، گفت: تاکنون هیچ کسی را از خوابگاه محروم نکرده‌ایم و فقط به ۱۳ دانشجو پیامک عدم حضور در خوابگاه ارسال کرده‌ایم که البته ممکن است این تعداد افزایش یابد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، دکتر رسول جلیلی در دومین جلسه از سلسله جلسات خان هشتم با موضوع «حال این روزهای دانشگاه صنعتی شریف» اظهار کرد: هدف ما از حضور در دانشگاه آموزش و یادگیری است و همه در تلاشیم محیطی امن و آرام برای دانشجویان فراهم کنیم.

وی افزود: بخشی از اتفاقات درون دانشگاه نشأت گرفته از فضای کلی جامعه و تاثیرات رسانه‌ها و شبکه‌های فارسی زبان است که باید به نحو شایسته‌ای آن‌ها را مدیریت و کنترل کرد؛ چرا که فضای مجازی به مثابه یک جهان سوم در حال رقم زدن اتفاقات در جامعه ما است.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: برنامه روز ۱۷ آبان شریف (تجمع اعتراضی دارای مجوز) اتفاقی معقول و مطلوب همه بود؛ زیرا به ما یاد داده اند می‌توانیم در چارچوب قوانین، شعار بدهیم و تعامل کنیم اما متاسفانه وقایع روز ۲۴ آبان (تجمع بدون مجوز که منجر به درگیری شد)، علاوه بر اینکه در شأن دانشگاه نبود، باعث به هم خوردن آرامش در میان دانشجویان نیز شد.

وی خطاب به دانشجویان اظهار داشت: تاکنون هیچ کس را از خوابگاه محروم نکرده‌ایم و فقط به ۱۳ دانشجو پیامک ارسال کرده‌ایم که البته ممکن است این رقم افزایش یابد. ما از شما دانشجویان انتظار داریم اعتراضات خود را در این خصوص با مسئولان دانشگاه در میان بگذارید.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به موضوع کمیته انضباطی گفت: ورود هرگونه اطلاعات به کمیته انضباطی باید از کانال حراست دانشگاه باشد و تلاش می‌کنیم آرامش را هرچه زودتر به شریف برگردانیم. برای این منظور تعدادی نیروی موقت به حراست دانشگاه اضافه شده است که البته از طریق فراخوان این نیروها جذب نشده‌اند و صرفا از طریق یک شرکت تامین نیرو کرده‌ایم و این افراد تحت نظارت حراست دانشگاه فعالیت می‌کنند.

وی گفت: اتفاقات این دو ماه اخیر به واسطه سه سال دوری دانشجویان از فضای دانشگاه طبیعی بود اما باید با برنامه مشترک بین ۱۱ هزار شریفی اعم از دانشجو، استاد و کارمند به هم‌زیستی مسالمت آمیز برسیم.

جلیلی با اشاره به اینکه در اتفاقات اخیر دانشگاه صنعتی شریف کمترین میزان بازداشتی را در بین دانشگاه‌های سطح تهران داشته است، گفت: همچنان پیگیر آزادی دانشجویان شریف هستیم تا ترم جاری را بدون کمترین آسیب به پایان برسانیم.

پرونده‌های دانشجویان در مرکز مشاوره شریف محرمانه خواهند ماند

علی اکبر ابوالحسنی معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اتفاقات مربوط به سلف غذاخوری دانشجویان در دانشگاه گفت: در فرماندهی واقعه روز سلف نقشی نداشته‌ام و وظیفه معاونت دانشجویی ارائه غذا به دانشجویان است.

وی با تاکید بر اینکه طی این هفتاد روز قوه عقلانیت در سه ضلع دانشجو، مسئولان دانشگاه و نیروهای امنیتی بیشتر شده است، افزود: با همین نیروی عقلانیت و تعامل توانستیم برنامه خوب ۱۷ آبان را رقم بزنیم و اگر با همین قوه عقلانیت پیش برویم، در صورت آرام شدن فضای دانشگاه می‌توانیم در شورای تجدیدنظر کمیته انضباطی دانشگاه، شاهد اتفاقات خوبی باشیم‌.

ابوالحسنی با تاکید بر این موضوع که مرکز مشاوره دانشگاه مأمنی برای دانشجویان است، از آن‌ها خواست به نهادهایی همچون مرکز مشاوره شریف که شبانه روز تلاش می‌کنند، بواسطه مسائل سیاسی و خبرپراکنی تهمت نزنند. چرا که تعداد معدودی از دانشجویان هستند که نیاز واقعی به مرکز مشاوره دارند.

وی خطاب به دانشجویان این دانشگاه تاکید کرد: من سوگند یاد می‌کنم که پرونده‌های شما در این مرکز محرمانه باقی خواهد ماند.

دانشگاه شریف به نقل از ابوالحسنی اعلام کرد: خوابگاه باید محلی امن برای دانشجویان باشد چرا که سرای دانشجو است و تنها مکانیزم داخلی برای بالا بردن امنیت خوابگاه رعایت قوانین داخلی دانشگاه و کمیته انضباطی است.

2 نظرات
  1. سمیه جاهدعطائیان می گوید

    سمیه جاهد عطائیان خبرنگار شرق هستم و نویسنده این گزارش من نیستم
    لطفا در انتشار مطالب یا کپی برداری دقت کنین

    1. پایگاه تحلیلی خبری مرور می گوید

      با تشکر از تذکر شما سرکار خانم. حتما به تحریریه منتقل شده و اصلاحات انجام میشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.