کیک های آلوده به گیلان هم رسید

0 432

کیک های حاوی قرص این روزها سر و صدای زیادی در کشور به پا کرده است. درحالیکه تا چند روز گذشته گزارش مشاهده این قرص ها از جنوب کشور در رسانه ها و فضای مجازی دست منتشرمی شد اکنون خبر رسیده این قرص ها در شرق و غرب گیلان نیزمشاهده شده اند.

خبری که از سوی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز تایید شد.« فردین مهرابیان» گفت: مواردی از کیک و کلوچه‌های آلوده به قرص در شرق و غرب استان مشاهده شده است.

وی از تشدید نظارت های بهداشتی دراین خصوص خبرداد و گفت: پیرو اخبار منتشره مبنی بروجود قرص یا کپسول در تعدادی از محصولات غذایی با برندهای مختلف، بازرسان بهداشت محیط و کارشناسان نظارت بر مواد غذایی دانشگاه نسبت به تشدید بازرسی از مراکز تولید، نگهداری، عرضه و فروش موادغذایی در سراسر استان اقدام کردند.

مهرابیان با تاکید به اینکه تا کنون گزارشی از وجود مواد مخدر یا روانگردان در کیک های آلوده به قرص نداشتیم افزود: وجود قرص یا کپسول درسطح خطوط تولید و بسته بندی و همچنین عرضه کلان ازمسیر شرکت های پخش مجاز رسمی موردی مشاهده نشده است و به نظر می رسد قرص و کپسول بعد ازخط تولید درسطح عرضه تعدادی از محصولات با برندهای معروف جاگذاری شده است.

وی تاکید کرد: تا کنون مسمومیت ناشی از کیک آلوده به قرص در استان گزارش نشده است. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از خانواده ها و مصرف کنندگان محصولات غذایی خواست تا این محصولات را صرفا از فروشگاه های معتبر تهیه و هنگام خرید به سالم بودن بسته بندی دقت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.