۹۰ درصد کارگران گیلانی قراردادی هستند

دبیر تشکیلات خانه کارگر گیلان؛

0 168

در حالیکه کارگران کشور در روزهای پایانی بهمن چشم انتظار دریافت عیدی و پاداش پایان سال خود هستند، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب قانون قراردادهای یکساله بین کارگران و کارفرمایان خبر داد. قانونی که به گفته دبیر تشکیلات خانه کارگر گیلان به افزایش اخراج ها در جامعه کارگری منجر خواهد شد.

 «حسن ایزدی» با اشاره به اینکه در حال حاضر کارگران شرکتها و واحدهای تولیدی استان با قراردادهای سفید امضا، یکماهه و سه ماهه فاقد امنیت شغلی هستند  به مرور اظهار کرد: تصویب قرارداد های یکساله به نفع کارگران نخواهد بود و به میزان اخراج کارگران از واحدهای تولیدی شدت می‌دهد.

ایزدی با تاکید به اینکه بیش از ۹۰ درصد جامعه کارگری گیلان، قراردادهای زیر ۶ ماهه هستند افزود: بسیاری از کارفرماها زیر بار قرار دادهای یکساله نمی‌روند و با توجه به اینکه در اوایل سال شاهد اخراجی در سطح واحدهای تولیدی هستیم این مساله به اخراج بیشتر کارگران دامن می‌زند. در حالی که کارگران نیازمند امنیت شغلی هستند.

 ایزدی تصریح کرد: در ابتدای سال جاری در حدود ۴ هزار نفر از کارگران گیلانی اخراج شدند که نیمی از این تعداد توانستند به کار بازگردند.

لازم به ذکر است: اخراج کارگران از واحدهای تولیدی و عدم پرداخت به موقع دستمزد و پاداش پایان سال در حالیست که بنابر اعلام سازمان صمت استان؛ شرکتهای تولیدی و صنعتی استان با چالش کمبود کارگر ساده، نیمه ماهر و ماهر در این واحدها مواجه هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.