بازگشایی تالار مرکزی رشت بعداز ۳ سال

مدیرکل فرهنگ وارشاد گیلان خبر داد:

0 3,674

تالار مرکزی رشت بعد از سه سال بلاتکلیفی به دلیل کشمکش ودعوای مالکیت مابین شهرداری و اداره کل ارشاد گیلان، دوشنبه بازگشایی می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد گیلان،«رضا ثقتی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از بازگشایی تالار مرکزی رشت با برگزاری همایش «فرم و نقد در هنر و سینما» و با حضور مسعود فراستی منتقد سینما در روز دوشنبه خبرداد.

«رضا ثقتی» با اشاره به نقش و جایگاه برنامه فرهنگی و هنری در فرهنگ سازی، اظهار کرد: باید زیرساخت‌های لازم برای اجرای چنین برنامه‌های در سطح استان فراهم شود. بهره بردار رسمی از این تالار به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح ملی و حتی بین المللی در استان گیلان کمک کند.

وی همچنین به برگزاری چندین جلسه با شهرداری رشت برای حل مشکلات موجود و بهره برداری از تالار مرکزی رشت، اضافه کرد: استفاده از امکانات و ظرفیت‌های این تالار مطالبه جدی فعالان فرهنگی و هنری استان گیلان بوده است.

گفتنی است: این تالار در سال ۱۳۹۷ به صورت ناقص افتتاح و از سوی وزارتخانه به یک مؤسسه فرهنگی واگذار شد که بعد از بروز مشکلاتی درچگونگی بهره برداری مابین اداره کل ارشاد و شهرداری رشت به مدت ۳ سال تعطیل شد. درعین حال ماه گذشته به دستور بازرسی استان، مدیریت و بهره برداری این تالار به اداره کل فرهنگ وارشاد استان واگذار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.