سازمان صنایع دفاع بیمارستانهای جدید در رشت می‌سازد

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد

0 285

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان از انعقاد قریب‌الوقوع قرارداد همکاری احداث بیمارستان‌های جایگزین شفا و رازی رشت با سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد. این در حالی است که، کلنگ آغازعملیات اجرایی احداث بیمارستان ۳۵۰ تخت خوابی جایگزین پورسینا رشت و همچنین تکمیل ساختمان دانشکده پزشکی سایت لاکان با حضور مسوولان استانی و کشوری در ۹ مرداد ۱۴۰۰ بر زمین زده شد. بر این اساس قرار شده بود بیمارستان هشت طبقه پورسینا رشت در سه فاز در محوطه بیمارستان کنونی و با زیربنای ۳۵ هزار مترمربع با کارفرمایی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه، احداث شود. اما هنوز خبری از این مهم نیست.

با این حال، پیرو این خبر «محمدتقی آشوبی» سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید به توان اجرایی سازمان صناعی و دفاع  وزارت دفاع و پشتیبانی از نیروهای مسلح در خصوص اجرای طرح‌های درمانی و زیرساختی و احداث بیمارستان‌های جایگزین در رشت تأکید کرد.

آشوبی در تشریح احداث این بیمارستانها اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان عملیات اجرایی احداث بیمارستان‌های جایگزین ۳۵۰ تخت خوابی رازی و ۱۷۹ تخت خوابی شفا رشت را به سازمان صنایع دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی واگذار می‌کند.

وی با مثبت ارزیابی کردن محور این گفت‌وگوها، گفت: به‌زودی شاهد انعقاد قرارداد همکاری و آغاز احداث دو مرکز آموزشی درمانی جدید و به‌روز در مرکز استان گیلان خواهیم بود.

لازم به ذکر است: پیشتر رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفته بود : ۴۰ تا ۵۰ درصد زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان گیلان، فرسوده است.

ارسلان سالاری با اشاره به کمبود تعداد تخت‌های بیمارستانی و آی سی یو در استان افزوده بود: ۲ هزار و ۶۰۰ تخت و ۳۰۰ آی سی یو مناسب نیازهای گیلان نیست و بیمارستان‌های دولتی عمدتاً فرسوده هستند.

همچنین تابستان گذشته دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اتمام ساخت ۱۱۶ پروژه عمرانی به ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال و انعقاد قرارداد ۷۰۰ میلیارد تومانی بهبود زیرساخت‌های بهداشتی استان توسط قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) خبر داده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.