اجرای طرح تولید محصول سالم در گیلان

0 617

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی گیلان گفت: در سال جاری طرح تولید و مصرف محصول سالم برای ۴ محصول بادام زمینی، برنج، کیوی و سبزی و صیفی اجرا خواهد شد.
« حمید منشی زاده » افزود: درسال گذشته، طرح تولید و مصرف محصول سالم برای محصول بادام زمینی در شهرستان آستانه اشرفیه شروع شد. در سال جاری نیز برای ۴ محصول بادام زمینی، برنج، کیوی و سبزی و صیفی این طرح اجرایی می شود. بر اساس آزمایشات انجام شده در دو محصول برنج و بادام زمینی نتایج مطلوب بوده و دو محصول سبزی و صیفی و کیوی نیز پس از برداشت و گذراندن مراحل بررسی و آزمایشات مربوطه، نتایج حاصل شده اعلام خواهد شد.
تولید ارگانیک و گواهی شده محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره ، با هدف ارتقای سلامت مردم در کشور اجرایی شده است. درا ین طرح همه مراحل تولید محصول در تولید محصولات گواهی شده و ارگانیک قابل رصد است و مصرف کننده با آگاهی کامل و اطمینان از سالم بودن آن، فرآورده را مصرف می کند.
طرح ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصول گواهی شده و استاندارد با تاکید برتوان افزایی جوامع محلی در استان، براساس تفاهم نامه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی، توسط مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی با همکاری بخش های اجرایی و گروه محیط زیست و سلامت غذای سازمان و اداره کل استاندارد استان در سه شهرستان گیلان اجرا می شود.
این طرح با برگزاری جلسات در سطح ستادی استان و شهرستان ها و برنامه ریزی انجام شده با همکاری بخش های زراعت، باغبانی، حفظ نباتات و گروه محیط زیست و سلامت غذای سازمان، اداره کل استاندارد، روسای ادارات آموزش و ترویج، کارشناسان و مروجین مسئول پهنه مجری طرح، اجرا می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.