ادامه رفع تصرفات اراضی ملی در گیلان

0 632

«حسین آبکار» رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستانه اشرفیه از رفع تصرف ۳۸ هزار و ۳۱۰ مترمربع از اراضی ساحلی و جنگلی این شهرستان خبر داد.

وی تعداد پرونده های رفع تصرف این شهرستان در سالجاری را پنج فقره عنوان کرد و افزود: این اراضی با هماهنگی مقامات قضایی حوزه آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر و با همکاری نیروهای انتظامی از دست متصرفان خارج شده است.

آبکار ارزش اقتصادی این اراضی را ۱۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: دراین مدت ۱۶۰ اصله مقطوعات جنگلی با ارزش حدود ۴۰ میلیون ریال دراین شهرستان کشف و ضبط شده است.
معضل تصرف اراضی ملی نظیر تالاب ‌خواری،‌ ساحل خواری،‌ کوه خواری و سایر مواردی از این دست توسط افراد سودجو و فرصت طلب یکی از بزرگترین چالش‌‌های محیط زیستی و منابع طبیعی درگیلان است. درراستای خلع ید و رفع تصرفات اراضی ملی استان در روزهای گذشته نیز به گفته«علی داوودی» رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری فومن، ۳۰ هکتار از زمین های منابع طبیعی این شهرستان با حکم دادستانی ازیک متصرف درمنطقه کوهستانی و جنگلی آبرود باز پس گرفته شد.
همچنین منابع طبیعی و آبخیزداری ماسال هم ۴۰ هکتار از اراضی ملی این شهرستان را از ۱۸ متصرف که با سیم خاردار این زمین ها را در ییلاقات شاندرمن محصور کرده بودند خبر داده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.