بستری ۲۰۰ بیمار کرونایی در گیلان

0 357

در حالی که بیش از یک ماه  است در راستای عادی سازی فعالیت های اقتصادی و اجتماعی در شهرهای مختلف کشور که درگیر بیماری کرونا هستند، وزارت بهداشت و درمان از ارایه‌ی آمارهای مبتلایان و فوتی های بیماری کرونا به تفکیک استانها خودداری می کند،  شب گذشته «ارسلان سالاری» رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگوی خبری ساعت ۲۰ شبکه باران گفت:« در زمان بحران شیوع ویروس کرونا حدود ۱۲ هزار بیمار مبتلا به کرونا در ۲۹ بیمارستان در سراسر استان بستری بودند که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و به همت کادر بهداشت و درمان این آمار به ۲۰۰ بیمار رسیده است».

ارسلان سالاری افزود: در حال حاضر روزانه ۵۰۰ تست ابتلا به کرونا در گیلان در ۲ بیمارستان رازی و پارس رشت انجام می‌شود و این درحالی است که پیش از این روزانه فقط ۵۰ تا ۱۰۰ تست مبتلایان به کرونا انجام می‌شد. با توجه به بیماریابی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا بزودی امکان انجام ۷۵۰ تا هزار تست کرونا در گیلان فراهم می‌شود.

ارسلان سالاری با اشاره به اینکه دربحران کرونا ۴ هزار پرستار و ۴۰۰ پزشک به بیماران خدمات رسانی کردند افزود: در گیلان هزار پرستار و ۶۰ پزشک به این بیماری مبتلا شدند.

وی با اشاره به کمبود کادر درمانی بیمارستان های گیلان در زمان شیوع ویروس کرونا افزود: با پیگیری های انجام شده در اسفند پارسال و فرودین امسال با وزیر بهداشت و درمان و رییس سازمان برنامه و بودجه قول مساعد برای حل مشکل جذب این پرستاران داده شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افزایش ۳۰ درصدی تخت های آی سی یو و بهره‌مندی از ۱۲ دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان های استان، افتتاح بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی تالش، راه اندازی بخش اورژانس بیمارستان انزلی و افتتاح بیمارستان لنگرود را در آینده نزدیک خبرداد و گفت: این اقدامات مهم در راستای  مقابله با اوج گیری احتمالی شیوع ویروس کرونا خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.