رفتن به بالا
  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 9 December

«سید امیر مصباح» معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان از بهره برداری تالار مرکزی رشت تا دو ماه دیگر خبر داد.

وی با اشاره به اینکه واگذاری و بهره برداری از تالار مرکزی رشت در مراحل پایانی قرار دارد، افزود: تملک تالار مرکزی رشت متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما بهره برداری از این تالار مربوط به بخش خصوصی است و هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر استان گیلان می‌توانند تا کمتر از دو ماه دیگر از فضا و امکانات موجود در تالار مرکزی استفاده کنند.

مصباح گفت: برای واگذاری تالار مرکزی رشت در حال حاضر تنها مشکلاتی در حوزه حقوقی و انتقال مدیریت به مؤسسه بهره بردار و فعالیت‌های تخصصی در حوزه اجرایی وجود دارد که کمتر از دو ماه دیگر با واگذاری این تالار به بخش خصوصی زمینه استفاده اهالی فرهنگ و هنراستان گیلان فراهم می‌شود.

ساخت تالار مركزي رشت به عنوان يكي از زير ساخت هاي فرهنگي و با هدف ارائه بستر مناسب براي انجام فعاليت هاي فرهنگي، هنري و موسيقي از سال 1386 در بوستان ملت رشت آغاز شد. اين پروژه كه از پروژه هاي ملي استان است بعد از گذشت 12 سال عملیات ساخت در اواخر سال گذشته با حضور وزیر ارشاد افتتاح شد اما کمبود تأمين اعتبار جهت تجهیز سالنهای تالار، پيچيدگي هاي فني و اجرای موارد خاص آگوستيكي سالن كنسرت هال موجب طولاني شدن شروع بهره برداری رسمی از این تالار شد.

تالار مركزي رشت در فضايي به مساحت ١٢ هزار مترمربع شامل سالن كنسرت هال موسيقي با ظرفيت ٩٨٠ نفر، سالن تئاتر با ظرفيت ٥٤٠ نفر، سالن تمرين تئاتر با ظرفيت ٧٠ نفر و سالن موسيقي سنتي با ظرفيت ١٢٠ نفر است.  فضاهای آرشیو موسیقی، کتابخانه، گالری نمایش آثارهنری، بازارچه فروش محصولات هنری و کارگاه‌های آموزشی از جمله فضاهای فرهنگی وهنری این تالار است. با شروع بهره برداری رسمی تالار مركزي رشت، ١٢ هزار مترمربع به فضاي فرهنگي استان افزوده مي شود.

به اشتراک گذاری

اخبار مرتبطآخرین اخبار