رفتن به بالا
  • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
  • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Friday 13 December
تغییر کاربری مدارس متروک و روند کند نوسازی مدارس گیلان


وجود 800 مدرسه متروکه در گیلان

تغییر کاربری مدارس متروک و روند کند نوسازی مدارس گیلان


پایگاه تحلیلی خبری مرور | زمان مطالعه < 1 دقیقه

استاندار گیلان با اشاره به بیش از 800 مدرسه بلااستفاده در شهرها و روستاهای گیلان، بیان کرد: این مدارس اموال مردم است و می توان از فضاهای آموزشی و مدارس بلااستفاده و متروک از طریق واگذاری امانی برای دوره های پنج یا ده ساله به بخش خصوصی، جهت ایجاد کسب و کار و اشتغالزایی استفاده کرد.

مصطفی سالاری دکتر سالاری با اشاره به اینکه بعضی از اماکن و مدارس در سطح کشور در گذر زمان و تغییرات جمعیتی بلااستفاده مانده است، گفت: دغدغه استفاده بهینه از امکانات و فضاهای آموزشی یکی از مواردی است که در ساخت مدارس با در نظر گرفتن ویژگی ها و تراکم جمعیتی مناطق باید مدنظر قرار گیرد.

این گفته­ی استاندار در حالیست که گیلان از کمبود مدارس و نوسازی نشدن آنها رنج می­برد. اگر چه تلاش­های زیادی از سوی خیران شده است اما به گفته­ی مدیرکل نوسازی مدارس گیلان هنوز هم 40 درصد از مدارس گیلان نوسازی، بهسازی و ایمن سازی نشده اند. اگر چه در سفر ریاست جمهوری در اسفند 97 اعتبار 103 میلیارد تومانی به نوسازی مدارس اختصاص یافته که پروژه های این سازمان در سالجاری و سال 99 هزینه خواهد شد.

به گفته­ی «علی دقیق»  818 پروژه با 4 هزار 800 کلاس درس که با سوخت نفت و گاز کار کرده و یا دارای سیستم  شوفاژ فرسوده هستند که نیازمند اعتباری بالغ بر106 میلیارد تومان برای استاندارد سازی گرمایشی هستند. همچنین برای نوسازی مدارس گیلان در سال گذشته اعتبار 18 میلیارد تومانی در نظر گرفته شد.

به اشتراک گذاری

اخبار مرتبطآخرین اخبار