۱۲ روستای شفت همچنان محروم از گازرسانی هستند

0 780

«محمد رضا محسنی» فرماندارشفت درجلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اینکه از ۹۹ روستای شهرستان شفت ۸۳ روستا از نعمت گازبرخوردارهستند و ۴ روستا نیز خالی ازسکنه است گفت: گازرسانی به ۱۲ روستای باقیمانده یک مطالبه مردمی است.
به گزارش مرور، محسنی با اشاره به مشکلات ومطالبات مردمی درحوزه گازرسانی خواستارتسریع دراجرایی شدن مصوبات سال گذشته شد .
وی گفت: روستاهای بخش مرکزی این شهرستان از خدمات شبکه گازرسانی بهرهمندند و فقط روستاهای امام زاده اسحاق، درودخان، طالقان ، گیشم ، سفید خانی، لاسک، سله مرز و بیجارگاه ، بابارکاب، کیش خاله و امامزاده ابراهیم بخش احمدسرگوراب نیازمند تسریع در آغاز عملیات اجرایی گازرسانی هستند و این یک اولویت و مطالبه مردمی است.
محسنی همچنین در خصوص گازرسانی به روستای های ویسرود و کلوان که درحوضه سد لاسک قراردارند گفت: مسیرجایگزین وراه دسترسی به این روستاها باید براساس نقشه سد لاسک مشخص و مجوزهای لازم برای گازرسانی به آن صادر شود.

توسعه‌ گازرسانی به نقاط روستایی و شهری یکی ازاهداف دولت یازدهم و دوازدهم بود تاکنون ۸۰ درصد جمعیت روستایی و بیش از ۹۸ درصد جمعیت شهری ایران، ازنعمت گازطبیعی بهره‌مند شدند. طبق وعده مسئولان قراراست تا پایان دولت دوازدهم، ۹۹ درصد از جمعیت شهری و ۹۰ درصد ازجمعیت روستایی ایران گازرسانی شوند.
«حسین اکبر» مدیرعامل شرکت گازاستان نیز دراین باره گفت: همه شهرهای استان بجز ماسوله به دلیل دارا بودن بافت تاریخی و یک هزار و ۹۶۴ روستای استان (۹۴.۶ درصد) از نعمت گاز بهره مند هستند. اکنون متوسط بهره مندی خانوارهای شهری و روستایی استان به ۹۸ درصد رسیده است وتقریبا شرکت گازدراجرای گاز رسانی به همه مناطق استان به پایان عملیات خود نزدیک می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.