استادسرا، در انتظار اجرای پروژه جمع آوری آبهای سطحی

0 486

بارش چند روزه باران در رشت پیش از اینکه برای شهروندان خوشایند باشند بیشتر مایه نگرانی است. نگرانی از آبگرفتگی معابر و خیابانهای اصلی که از سابقه طولانی در رشت برخوردار است. تا جاییکه در آخرین مورد بارشها در مهرماه و آبان ماه گذشته شهروندان شاهد آبگرفتگی هایی جزیی در گوشه و کنار رشت بودند. اما در روزهای اخیر در رشت با آبگرفتگی مواجه نبودیم.
به گفته «علی مقصودی» معاون خدمات شهری شهرداری رشت در حال حاضر بارشهای اخیر در محدوده شهر رشت منجر به آبگرفتگی معابر و خیابانهای رشت نشده است.
مقصودی به مرور گفت: به جهت لایروبی های گسترده ای که از ابتدای سال در مناطق مختلف رشت داشتیم شاهد آبگرفتگی گسترده نبودیم. همچنین با اجرای پروژه لوله گذاری آبهای سطحی تقریبا بیشتر مناطق رشت به این شبکه متصل شده است و به دلیل اینکه این شبکه به دو رودخانه بزرگ شهر و کانالهای زهکشی کشاورزی متصل هستند آب بارشها بلافاصله به خروجی ها هدایت می شوند.
وی ادامه داد: لوله گذاری شبکه آبهای سطحی در مناطق بحرانی رشت از جمله خیابانهای معلم و بلوار قلی پور به اتمام رسیده و برای منطقه استادسرا به معلم نیز پیمانکار آماده اجرای عملیات است که به محض پایان بارندگی ها اقدام به لوله گذاری می کند.
مقصودی تاکید کرد: در برخی از مناطق رشت از جمله پیربازار با توجه به اینکه هنوز شبکه جمع آوری آبهای سطی قدیمی هستند اما مشکلی در هدایت آب بارشها و آبگرفتی در آنها وجود ندارد.
گفتنی است، طبق آمارهای شهرداری رشت از ۱۳۵ کیلومتر شبکه لوله گذاری جمع آوری آبهای سطحی شهر رشت تاکنون حدود ۱۰۰ کیلومتر اجرا شده است و با اجرای ۳۵ کیلومتر دیگر مشکل آبگرفتگی شهر رفع خواهد شد. بیشترین مناطق رشت که در بارندگی ها در چند سال اخیر دچار آبگرفتگی شدند می توان به بلوار شهید قلیپور مسیر معلم تا چهارراه ویلانج واز چهارراه ویلانج تا خیابان استاد سرا، بازار روز، مسیر خط ماشین در خیابان سعدی و بخشی از پارک نیکمرام، بلوار دیلمان مسیرخیابان آذراندامی و خیابانهای ۹۶ و ۹۸ گلسار و سه راه گلایل، بلوار گیلان، مسیر پارک فجر و سمیه در بلوار لاکان به بلوار آیت الله رودباری و بخشی از یخسازی و رازی اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.