جاده های جدید در گیلان احداث می شود

0 2,514

در حالیکه سالهاست ۸ کیلومتر از جاده جدیدالاحداث رشت- قزوین در بلاتکلیفی ساخت قرار دارد، مدیر کل راه وشهرسازی گیلان از احداث جاده های جدید در استان برای کاهش بار ترافیکی خبر داد.
«ماکان پدرام» مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: اداره کل راه و شهرسازی گیلان برنامه دقیقی برای کاهش بار ترافیکی در استان دارد. در حال حاضر بیشترین میزان بار ترافیکی در استان مربوط به جاده رشت به قزوین و در ورودی رودبار است که برای کاهش بار ترافیکی در این منطقه جاده جدید رشت به قزوین در حال ساخت است که تنها هشت کیلومتر از آن باقی‌مانده است.
وی عرض و طول جاده‌های شمال و جنوب استان گیلان را نسبت به شرق و غرب به استان متفاوت دانست و گفت: بر اساس نقشه‌ها طول و عرض جاده‌ های شمال به جنوب در استان گیلان باریک‌ تر از مرکز و شرق استان است که برای کاهش بار ترافیکی در گلوگاه‌های بزرگراه امام ‌زاده هاشم به چابکسر در حال ساخت بوده و بعضی از این جاده‌ ها به بهره‌ برداری رسیده و مابقی در حال ساخت است و به ‌زودی به اتمام می ‌رسد. همچنین اجرای پروژه راهسازی منطقه امامزاده هاشم – خمام – آقا سید شریف که بار ترافیکی آن نسبتاً بالا است. در سالهای گذشته به صورت پروژه ۶ خطه بزرگراهی تعریف شده و در حال حاضر نیز با توجه به تمهیدات به عمل آمده مطالعات فاز یک و فاز دوم آن به اتمام رسیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه ساخت پل غیرهم‌سطح میدان گیل لاهیجان یکی از پروژه‌های مهم در استان گیلان است افزود: برای ساخت این پل کارهای کارشناسی و مطالعاتی بسیار دقیق انجام ‌شده و درصورت اتمام این پل بار ترافیکی در این شهرستان کاهش پیدا می‌کند هرچند با توجه به گردشگر بودن شهرستان لاهیجان در ساعات پیک ترافیک همچنان شاهد ترافیک هستیم.
پدرام با اشاره به برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی برای کاهش بار ترافیکی در محور آستارا به حیران بیان کرد: با توجه به کمبود اعتبار یکی از تمهیداتی که در این خصوص انجام دادیم افزایش ۱۲ کیلومتری طول این جاده است تا بتوانیم با افزایش طول این بزرگراه به کاهش بار ترافیکی کمک کنیم.
پدرام با اشاره به پروژه‌های مشترک راه و شهرسازی با راهداری و حمل‌ ونقل جاده‌ای در کشور تصریح کرد: با توجه به تغییراتی که در وزارت راه اتفاق افتاده، جاده‌های روستایی از راه و شهرسازی به راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سفارش و این امر موجب می‌شود که این دو سازمان همکاری‌های مشترکی را در این خصوص با یکدیگر انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.