رفتن به بالا
  • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Sunday 8 December

«محمد صالح ضیایی» فرماندار شهرستان رودبار از احداث و عبور 8 کیلومتر مسیر برگشت باقیمانده آزادراه رشت – قزوین از داخل شهر رودبار خبر داد.

محمد صالح ضیایی در نشست بررسی مشکلات آزادراه رودبار با اشاره به نگاه ویژه رییس سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل باقیمانده آزادراه گفت: احداث و عبور مسیر برگشت باقیمانده آزادراه از داخل شهر رودبار قطعی شده است.

وی از وعده ترمیم خسارتهای وارده به شهر رودبار به نقل از معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: اعتبارات ویژه‌ای جهت جبران خسارت وارده به شهروندان رودباری در اجرای این مسیر پیش بینی شده است.

به گزارش مرور، عملیات اجرایی آزادراه قزوین – رشت که از سال 1383 آغاز و تا سال 1388 قسمت عمده آن احداث شد برای تکمیل  11 کیلومتر باقی مانده اش با چالشهای زیادی مواجه شد. شايد کمتر کسي تصور مي کرد که با گذشت 8 سال همچنان اتمام اين طرح ملي با اما و اگرهايي روبه رو باشد. اما اعتراضات شهروندان رودباری بعد از سالها بلاتکلیف باقی گذاشتن این آزادراه در نهایت به نفع آنها تمام شد.

اقتصاد شهر رودبار وابسته به فروش محصولات زیتون به مسافرینی است که از داخل شهر تردد می‌کنند و ادامه ساخت آزادراه در تونلی بیرون از رودبار، معیشت بسیاری از شهروندان رودباری را تحت شعاع قرار می‌داد.

چند روز گذشته نیز فرماندار رودبار گفته بود : بازار زیتون رودبار ملی است. اگر چه 20درصد تولید زیتون کشور در رودبار است، ولی 85 درصد محصول زیتون تولیدی کشور در این شهرستان به فروش می رسد.

فرماندار رودبار تاکید کرد: همه مسئولان و اصناف رودبار برای عبور آزادراه از این شهر وحدت رویه همکاری و مساعدت دارند.

به اشتراک گذاری

اخبار مرتبطآخرین اخبار