۴۴ نفر بیکار به دنبال کرسی شوراهای شهر گیلان

0 4,096

همزمان با برخی گمانه زنی ها از رد صلاحیت نیمی از اعضای شوراهای اسلامی فعلی  شهرستانهای استان توسط هیاتهای نظارت، بررسی وضعیت داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر حاکی از ورود ۴۴ نفر از بیکاران به عرصه رقابت کرسی شورای شهر است.

به نقل از مهر، و بر اساس آمارهای استانداری گیلان بیش از هزار و ۷۰۰ نفر در ۴۴ شهر استان برای ورود به کرسی شورای شهر ثبت نام کرده اند. آمارها نشان می‌دهد که ۲۰ نفر از داوطلبین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر درگیلان دارای تحصیلات حوزوی، ۴۰ نفر دکتری، ۴۷۳ نفر فوق لیسانس، ۹۶۷ نفر لیسانس، ۱۶۹ نفر فوق دیپلم، ۵۶ نفر دیپلم و ۷ نفر زیر دیپلم هستند.

همچنین بررسی وضعیت تحصیلی داوطلبان شوراهای شهر در گیلان نشان دهنده این است که در دوره ششم انتخابات شوراها، ۱۳۲ نفر فرهنگی، ۴۱۷ نفر کارمند دولت، ۹ نفر پزشک، ۱۵ نفر کشاورز، ۳۳ نفر استاد دانشگاه، ۵ نفر نظامی، ۱۹۶ نفر بازنشسته، ۶۵۲ نفر شغل آزاد، ۸ نفر روحانی، ۱۱ نفر وکیل دادگستری، ۲۱۰ نفر سایر مشاغل را دارند.

در این میان اعلام آمادگی ۴۴ نفر که هیچ شغلی ندارند بسیار قابل توجه و نیازمند واکاوی است. این موضوع تاییدی بر وجود نقص قوانین درانتخابات شوراهاست.

در حالی که همواره بر ورود افراد متخصص به مدیریت شهری تاکید می شود اماوورد افراد غیر متخصص انتقاد نماینده ولی فقیه استان را در پی داشته است.

به نقل از مهر، آیت الله «رسول فلاحتی» نماینده ولی فقیه در گیلان  با اشاره به لزوم ورود جدی مجلس برای تدوین آئین نامه‌ای قوی در قانون شوراها گفت: وجود نواقص فراوان در قانون شوراها موجب  ورود افراد غیر متخصص و دارای عدم صلاحیت به عرصه شوراها شده است.

آیت‌الله رسول فلاحتی انقلابی بودن، تخصص و ارایه طرح و برنامه را از ویژگی‌های مهم داوطلبان کسب کرسی‌های شورا  عنوان کرد و افزود: مردم کسانی را انتخاب کنند که به دور از زد و بندهای سیاسی باشند.

وی تأکید کرد: مردم باید بدانند که چه کسانی را انتخاب می‌کنند تصاویر زیبای داوطلبان برای تبلیغات نمی‌تواند نشان دهنده شایستگی افراد باشد بلکه داوطلبان باید راهکار و برنامه داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.