افتتاح ۲۹ پروژه ۲۴۴۰ میلیاردی در منطقه آزاد انزلی

0 228

برنامه های هفته‌ی دولت در منطقه‌ی آزاد انزلی اعلام شد. «محمد ولی روزبهان» مدیرعامل سازمان منطقه‌ی آزاد انزلی در نشست شورای اداری سازمان، بر توسعه‌ی فعالیت های اقتصادی، رونق تولید و ایجاد جهش در شاخص های اقتصادی تاکید کرد و لزوم شناسایی ظرفیت های جدید به منظور جذب سرمایه گذاری را حائز اهمیت  دانست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه در طول هفته دولت در این منطقه ۲۹ پروژه‌ی عمرانی-زیرساختی،تولیدی-صنعتی، فرهنگی و خدمات گردشگری افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها شروع خواهد شد. میزان سرمایه‌گذاری طرح های مزبور بیش از ۲۴۴۰ میلیارد ریال است که از محل منابع سازمان و سرمایه گذاری بخش خصوصی تأمین شده، پروژه هایی که زمینه اشتغالزایی مستقیم برای ۷۰۰ نفر را فراهم می کنند.

وی افزود: درهفته‌ی دولت ۲۱ طرح سرمایه‌گذاری درحوزه‌های تولیدی و خدمات بندری با میزان سرمایه‌گذاری ۱۱۲۳ میلیارد ریال افتتاح می شود که منجر به ایجاد شغل مستقیم برای ۴۲۷ نفر خواهد شد. واحدهای تولیدی و خدماتی که مورد بهره برداری قرار می‌گیرند شامل بسته بندی محصولات کشاورزی و غذایی، تولید کمپرسور، پوشاک، کالای خواب، تولید برس، کود کشاورزی، دستگاه تب سنج، دستکش نایلونی، ماسک سه لایه پرستاری تمام اتوماتیک، دوربین مداربسته، محصولات آرایشی و بهداشتی، فلزهای فرم دهی شده است.

وی از بهره برداری چهار انبار سرپوشیده و یک انبار رو باز با مساحت ۲۳ هزار ۳۰۰ متر مربع جهت خدمات دهی به فعالین تجاری منطقه و مجتمع بندری کاسپین در هفته دولت خبر داد و افزود: درهفته‌ی دولت سال جاری از سوی  بخش خصوصی عملیات اجرایی احداث، مجتمع تجاری و خدماتی با میزان سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۲۵۰ آغاز می شود. آخرین بخش از برنامه های هفته دولت منطقه آزاد انزلی احداث یک واحد بوم گردی با سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.