حمایت از طرحهای ابتکاری در صنایع دستی و گردشگری

0 506

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: صنایع گیلان  از طرح ابتکاری در حوزه گردشگری و جذب توریست حمایت می کند.
«فرهاد دلق پوش» گفت: امروز مسئله ایجاد و تولید ثروت و رونق اقتصادی مهم است و گردشگری به عنوان صنعت می‌تواند یکی از اقدامات موثر دراین زمینه باشد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های صنایع دستی و گردشگری در شهرستانهای گیلان افزود: شناساندن فرهنگ هرمنطقه به گردشگران و انتقال ظرفیت‌های فرهنگی آن منطقه از طریق  فرصت‌های فرهنگی، صنایع‌دستی و هنری جایگاه امکان پذیر است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: درگردشگری بسیاری از امور هست که می تواند به عنوان اقتصاد گردشگری مطرح شود از جمله تولید آثارهنری، صنایع دستی و صنایع بومی و سنتی که می‌تواند به رونق هرچه بیشتر این حوزه کمک کند.
لازمه تحقق این امرحمایت از مشاغل خانگی و پشتیبانی از فعالان این مشاغل با ایجاد تشکل های صنفی است. است.
گیلان تواناییها و پتانسیل های زیادی دربخش جاذبه های طبیعی و اقلیمی و چه دربخش صنایع دستی دارد که با سرمایه گذاری روی صنایع دستی و رفع موانع و مشکلات موجود دراین صنعت میتوان زمینه افزایش میزان تولید و فروش و رقابتی شدن این محصولات را فراهم کرد. این روند باعث افزایش اشتغال و درآمد و درنهایت سبب رشد و توسعه ی اقتصادی و گردشگری استان گیلان می شود.
در دهه های گذشته کمبود مواد اولیه، واردات بی رویه محصولات مشابه چینی و بی رغبتی مشتریان و نبودن بازار مناسب، باعث شد که برخی از محصولات صنایع دستی استان به مرور از رونق بیفتند.
دراین باره پیشترنیزمدیر کل صنایع دستی وگردشگری استان گفته بود: صنایع دستی، صنعتی ارزان قیمت ولی با ارزش افزوده بالاست که با گردش مالی، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغالزایی نقش مهمی دربهبود معیشت فعالین این حوزه دارد. اما لازمه رونق این صنعت حمایت دولت در بخش تسهیلات و بیمه برای از بین بردن دغدغه هنرمندان و رعایت اصل مهم نوآوری و خلاقیت در تولید است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.