دنیامالی، رییس مجمع نمایندگان شد

0 335

«احمد دنیامالی» نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی بر اساس رأی نمایندگان نخستین رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس یازدهم شد.

به نقل از فارس، دنیامالی متولد ۱۳۳۹ در بندرانزلی است پیشتر رئیس کمیسیون عمران و حمل ‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم بوده است. علاوه بر این، دنیا مالی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران را از سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ نیز عهده ‌دار بوده که از جمله پروژه‌های دوره تصدی وی در معاونت فنی و عمرانی می‌توان به برج میلاد، تونل توحید، تونل رسالت، پارک آب‌وآتش، تونل نیایش و تونل‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی تهران اشاره کرد.

دنیامالی در سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۹ معاونت وزیر راه و ترابری و ریاست سازمان بنادر و کشتیرانی را بر عهده داشته است. او نه سال رئیس فدراسیون قایقرانی ایران بود و هم ‌اکنون نایب ‌رئیس کنفدراسیون  قایقرانی آسیا و عضو هیات‌ رئیسه فدراسیون جهانی این رشته است.

وی دارای دکترای برنامه‌ریزی شهری از دانشگاه علوم تحقیقات و کارشناسی ارشد مهندسی معماری و شهرسازی از دانشگاه علم و صنعت ایران است.

بررسی مشکلات استان، پیگیری مصوبات کلی در مجمع تصمیم‌گیری و تصمیم سازی، هماهنگی و برگزاری نشست با مسؤولان عالی کشور از جمله فعالیت‌های مجامع وکلای ملت در مجلس است. پیش از وی، «ذبیح نیکفر» نماینده سابق مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس مسؤولیت ریاست مجمع نمایندگان گیلان در خانه‌ی ملت را برعهده داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.