نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس خبری گیلان برگزار می شود

0 389

نخستین جشنواره عکس خبری در محورهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی ،هنری و مذهبی برگزار می شود. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ازهمه عکاسان خبری در نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس خبری گیلان خواست در این جشنواره شرکت کنند.

« فیروز فاضلی» افزود: درعصر اطلاعات عکس و تصاویرخبری از شیوه های انتقال اطلاعات به شمار می رود که با گذر از محدودیت های زبانی، واقعیت را همانطور که هست ارائه می دهد .امروزه عکس به عنوان بخش جدایی ناپذیر اخبار و گزارش ها جایگزین مناسبی برای انتقال اخبار و مفاهیم در کوتاهترین زمان محسوب می شود و کمک شایانی به درک مطلب توسط مخاطب می کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به لزوم برجسته سازی تلاش عکاسان خبری در رویدادهای مهم مذهبی ، رسانه ای و اجتماعی ،این اداره کل در نظر دارد با همکاری خانه مطبوعات نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس خبری را برگزار کند.

فاضلی افزود: معرفی کارکرد عکس خبری در رسانه ها و نقش مهم رسانه ها در ارتقاء سطح آگاهی جامعه ،افزایش توانمندی های شناخت افراد جامعه در مقابله با ناهنجاری های اجتماعی ،گسترش فعالیت های فرهنگی ،مذهبی و رسانه ای مرتبط در رسانه ها از اهداف برگزاری جشنواره یادشده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: جلوه های معنوی زیارت ،اربعین و نقش آن در انتقال پیام مذهبی ،فرهنگی،اجتماعی و سیاسی عاشورای حسینی – نقش رسانه ها در پیشگیری از اعتیاد و ریشه یابی انحرافات اجتماعی نظیر خشونت های خانگی و شیوع بزهکاری – ارتباط سواد رسانه ای با حفظ سلامت اجتماعی کودک، خانواده و حقوق شهروندی و فرهنگ عمومی – توسعه و ترویج فرهنگ غدیر و بزرگداشت دهه امامت و ولایت، دفاع مقدس ،استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی – اقتصاد مقاومتی ،استحکام بخشی و بازدارندگی با رونق تولید – ورزش، جوانان و امید- حضور حداکثری ،تجلی اقتدار و وحدت ملی – سبک زندگی ایرانی ،نشاط بخشی و امید آفرینی در جامعه اسلامی محورهای جشنواره یاد شده است.

گفتنی است مهلت ارسال اثر تا ۱۵ دی ماه است. زمان چاپ اثر باید از ابتدای سال جاری تا ۱۰ دی ماه باشد و پدید آورندگان آثار می توانند درهر محور، حداکثر پنج اثر انتشاریافته در نشریات مکتوب و مجازی دارای مجوز را در فاصله زمانی تعیین شده به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند .همچنین علاقه مندان برای ارسال آثار خود به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه و عکس های خود را با شرایط مشخص شده آپلود کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.