۲۰۰ کشته، ۹۰۰ مبتلا در گیلان

نماینده تام الاختیار وزرات بهداشت در گیلان خبر داد

0 432

در حالی امروز کیانوش جهانپور سخنگوی وزرات بهداشت و درمان کشور امروز تعداد فوتی های ناشی از کرونا در سطح کشور را ۱۹۴ نفر اعلام کرد که « محمد حسن قربانی » نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان درجلسه فوق العاده کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت ، در خصوص آمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در گیلان گفت: بیش از ۲۰۰ نفر بر اثر کرونا در گیلان فوت کرده اند وحدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ نفر در گیلان به این ویروس آلوده شده اند.

قربانی در این جلسه اظهار داشت: از نخستین روز شیوع کرونا به استاندار گفتم به عنوان یک سرباز در کنار شما هستم و اکنون نیز به عنوان یک سرباز خادم مردم گیلان هستم.

وی با اشاره به اینکه دکتر شادنوش برای مدیریت بحران کرونا تجربیات مناسبی داشت افزود: وی با فضای نامطلوب در گیلان مواجه گشت و از سویی با ابتلای رئیس دانشگاه علوم پزشکی به گیلان مسئولیت این نهاد نیز بر عهده ایشان قرار گرفت.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان شرایط گیلان را در شیوع ویروس کرونا نامطلوب دانست و افزود: امروز مدیرکل بهداشت جهانی در مصاحبه ای اعلام کرد که اکنون زمان تعریف، بهانه گیری و تسلیم شدن نیست و  وقت تحرک و عمل است.

قربانی تصریح کرد: تنها راه نجات از بحران ویروس کرونا این است زنجیره شیوع این ویروس را قطع کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه زیرساخت های گیلان مناسبت نیست افزود: استان قم یک بیمارستان جامع با ۵۰۰ تخت را برای درمان بیماران کرونا اختصاص داده ولی در گیلان بیماران کرونایی به صورت پراکنده بستری هستند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان تاکید کرد: هنوز نتوانسته ایم مردم را قانع کنیم یک دشمن تمام عیار در رو به روی ما قرار گرفته و با هر زبانی که بتوانیم به مردم می گوییم در خانه های خود بمانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.