بلاتکلیفی ۸۰۰ کارگر سد شفارود

نماینده تالش در مجلس خبر داد:

0 274

«حسن محمدیاری» نماینده تالش، ماسال و رضوانشهردر صحن مجلس گفت: ۸۰۰ نفر کارگر سد شفارود نه حقوق‌شان پرداخت شده و نه تکلیف‌شان مشخص است.

حسن محمدیاری افزود: گام نخست در فرآیند حکمرانی این است که در حوزه سیاستگذاری به عنوان نماینده مردم دغدغه مردم را لحاظ کنیم. قانون گذار برای هر مسؤولیتی یک سری وظایف مشخص را تعیین کرده اما دخالت دستگاه‌ها در کارهای همدیگر قابل قبول نیست و موجب مسکوت ماندن بسیاری از پروژه‌ها شده‌ است؛ با توجه به اینکه رییس مجلس در جلسه سران قوا حضور دارد و همچنین با توجه به اینکه ما نمایندگان مجلس دغدغه مردم را داریم انتظار داریم که ریاست مجلس نیز در جلسه سران قوا این موضوع را پیگیری کند.

وی تأکید کرد:با توجه به اینکه مقام معظم رهبری بر ایجاد امنیت شغلی تأکید کرده‌اند از وزیر نیرو خواستار پیگیری موضوع هستم.

 لازم به ذکر است پیشتر در بهمن ماه گذشته نماینده تالش از پرداخت مطالبات و دستمزد معوق۹ ماهه کارگران سد شفارود پیش از سفر هیأت دولت به استان خبر داده بود.

 محمد یاری به مرور گفته بود: پرداخت مطالبات کارگری و راه‌اندازی و تجهیز مجدد کارگاه پروژه سد از دستاوردهای سفر رییس جمهور برای مردم این شهرستان است.

پروژه سد شفارود رضوانشهر که از آن به عنوان مهم‌‌ترین پروژه آب‌ رسانی غرب گیلان نام برده می‌شود، بعد از گذشت قرین یک دهه تنها ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی به خود دیده و بارها به دلیل سو مدیریت، نبود اعتبار واعتراضات کارگری با توقف مواجه شده است.

این پروژه که بعد از وقفه‌ای چند ساله در سال ۹۸ از سر گرفته شد، در ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز به دلیل نبود سیمان و مصالح ساختمانی بطور کلی متوقف شد. عدم پرداخت مطالبات کارگری و تسویه حساب با یک هزار نفر از کارگران سد از جمله دیگر چالش‌های سد شفارود است که بارها منجر به اعتصاب و جمع آوری کارگاه سد شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.