حافظان سلامت گیلان نیازمند حمایت هستند

0 409

« فردین مهرابیان» معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، به مناسبت هفته سلامت گفت: حمایت از حافظان سلامت اعم از بهداشت و درمان ضروری است. طی دو ماه گذشته که با شیوه بیماری کرونا مواجه بودیم  تعدادی از کادر بهداشتی و درمانی در مبارزه با این ویروس بیمار شدند و تعدادی دیگر در این راه جان خود را از دست دادند.

مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه از اول لغایت هفتم اردیبهشت ماه هفته سلامت نامگذاری شده است، افزود: شعار هفته سلامت امسال «حمایت همگانی از حافظان سلامت» است . یکی از مهمترین اهداف این نامگذاری توجه بیش از پیش به مقوله سلامت و نقش سلامتی آن در زندگی فردی و اجتماعی و توسعه پایدار کشور است.

وی از فعالیت مستقیم بیش از ۴۳۳۰ نفر در بخش بهداشت استان خبر داد و گفت: ۱۳۱۳ واحد در حوزه های بهداشتی گیلان شامل ۹۶۵ خانه بهداشت، ۱۹۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۱۴۴ پایگاه سلامت، چهار پایگاه مرزی و چهار مرکز مشاوره رفتاری داریم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه اولین روز از هفته سلامت به بهورزان، مراقبین سلامت و ماماها تعلق دارد، تصریح کرد: بهورزان در محیطی ترین واحد روستایی مشغول ارائه خدمت هستند و در جریان کرونا بهورزان، مراقبین سلامت، ماماها و پرستاران در مراکز بهداشت شهری و روستایی اقدام به ارائه آموزش و خدمات به مردم می کنند.

وی با بیان اینکه مراکز مذکور در بحران کرونا با ویزیت بیماران از بار مراجعه به بیمارستان ها کم کرد گفت: بیش از دو میلیون نفر از جمعیت گیلان از طریق مراکز بهداشت تحت پوشش طرح غربالگری کرونا قرار گرفتند. غربالگری کرونایی ۸۱۵۰ مادر باردار و ارائه ۹۵ هزار ساعت آموزش پیشگیری از کرونا نیز انجام شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.